PARTNER PORTALU
  • BGK

Via Carpatia: Wschód mocniej zadziała na rzecz S19. Będzie konferencja

  • Bartosz Dyląg    6 października 2016 - 07:32
Via Carpatia: Wschód mocniej zadziała na rzecz S19. Będzie konferencja
Wszyscy liczymy na S19 - mówi Bogdan Romaniuk, wicemarszałek województwa podkarpackiego. Fot. PTWP

7 listopada województwo podkarpackie organizuje konferencję, której uczestnicy zastanowią się, co zrobić, by S19 powstała.
Bogdan Romaniuk, wicemarszałek województwa podkarpackiego zgadza się, że połączenie Podkarpacia z Warszawą należy do najgorszych w kraju. – Rzeczywiście, „dziewiątka”, która jest tak mocno obciążona, jest też w nie najlepszym stanie, mamy po jednym pasie ruchu w jedną stronę. Wszyscy liczymy na S19, która w zarysach do 2025 roku, szanse na nią są – podkreśla Bogdan Romaniuk.

Czytaj też: PiS: szybsza budowa S19 wśród propozycji dla regionu

Romaniuk przypomniał o podpisanej przez ministrów transportu Polski, Litwy, Słowacji i Węgier Deklaracji Łańcuckiej, w tym roku mamy jej 10. rocznicę. 7 listopada województwo podkarpackie organizuje w związku z tym konferencję, której uczestnicy zastanowią się, co zrobić, by S19 powstała.

Jego zdaniem województwa wschodnie powinny też nie opierać wszystkich planów drogowych na strategii rządowej - jeżeli dane województwo nie ma dobrego skomunikowania z centrum Polski, samorządy powinny same zabiegać o inwestycje i inwestorów oraz same tworzyć dobrą dostępność komunikacyjną wewnątrz swoich województw.

Cała rozmowa z Bogdanem Romaniukiem w materiale poniżej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • kierowca, 2016-10-06 13:05:42

    S-19 jest konieczna. W chwili obecnej jest przeładowana ilością tirów jakie korzystają z tej drogi , jazda samochodem osobowym to strach paraliżujący kierowcę gdy znajdzie się w pobliżu między tirami.Tiry posiadają rejestracje Litewskie, Rosyjskie a nawet Tureckie