PARTNER PORTALU
  • BGK

W 2014 r. przebudowanych zostanie 25 dróg w zachodniopomorskim

  • PAP    8 kwietnia 2014 - 16:05
W 2014 r. przebudowanych zostanie 25 dróg w zachodniopomorskim

- 25 dróg zostanie przebudowanych w 2014 roku w województwie zachodniopomorskim w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - poinformowało we wtorek biuro prasowe wojewody.
Na przebudowy dróg region otrzymał z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji (MAC) łącznie 38,4 mln zł. Dotacja wzrosła, bo do przyznanych w ub.r. roku 13,7 mln zł MAC dołożył jeszcze 24,7 mln zł.

Pierwotna kwota, jak podało biuro prasowe wojewody, pozwalała jedynie na przebudowę tras o łącznej długości 20 km, czyli 4 dróg gminnych i 4 powiatowych.

Czytaj też: NIK stanowczo broni schetynówek 

Jak powiedział dyrektor wydziału certyfikacji i funduszy europejskich Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego Michał Włochal, po zwiększeniu puli pieniędzy będzie można zmodernizować drogi o łącznej długości 42,4 km na 11 drogach powiatowych i 14 gminnych.

Drogi do przebudowy zgłaszały lokalne samorządy. Komisja kwalifikowała projekty na podstawie 8 kryteriów, m.in. poprawy bezpieczeństwa po realizacji inwestycji, spójności układu drogowego, wpływu na rozwój obszarów wiejskich.

Czytaj też:  Prawie 40 mln zł w 2014 r. na drogi lokalne

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że sieć drogowa województwa zachodniopomorskiego liczy łącznie 13,6 tys. km, w tym dróg powiatowych 7 tys. km, a dróg gminnych 3,3 tys. km.

Od 2009 r. w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w woj. zachodniopomorskim przebudowano łącznie 446 km dróg.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.