W Busku Zdroju rozpoczęła się rozbudowa obwodnicy

- Prawie 18 milionów złotych będzie kosztowała rozbudowa obwodnicy Buska Zdrój. Rozpoczęły się główne prace modernizacyjne drogi wojewódzkiej nr 973 - poinformował w czwartek dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Damian Urbanowski.
W Busku Zdroju rozpoczęła się rozbudowa obwodnicy

Modernizowany będzie ponad czterokilometrowy fragment drogi wojewódzkiej nr 973 od zjazdu z DK73 do skrzyżowania z drogą wojewódzką 776 Kraków-Busko Zdrój.

Jak powiedział PAP Urbanowski, projekt przebudowy zakłada poszerzenie drogi do siedmiu metrów, budowę ścieżek rowerowych, chodników oraz czterech rond w miejscach, gdzie trasa krzyżuje się z drogami powiatowymi i wojewódzkimi.

Dzięki inwestycji kierowcy jadący od strony Krakowa, drogą nr 776, łatwiej będą mogli włączyć się do trasy krajowej nr 73 Kielce-Tarnów.

Całkowity koszt inwestycji obliczono na 17,8 mln zł. 85 proc. z tej kwoty będzie pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Rozbudowa obwodnicy ma zakończyć się w październiku 2014 roku.

Busko Zdrój jest największym miastem w południowej części województwa świętokrzyskiego i siódmym pod względem liczby mieszkańców w regionie. Mieszka tam 16,7 tys. osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE