PARTNER PORTALU
  • BGK

W Bydgoszczy odtworzą historyczny charakter ulicy Cieszkowskiego

  • propertydesign.pl/UM Bydgoszcz    16 kwietnia 2015 - 14:27
W Bydgoszczy odtworzą historyczny charakter ulicy Cieszkowskiego

W planach jest ograniczenie ruchu i odtworzenie historycznego przekroju ulicy (fot. fotolia)

Koncepcja rewitalizacji ul. Cieszkowskiego powstała w wyniku konsultacji z mieszkańcami. To dowód na to, że najlepsze rozwiązania powstają w toku współpracy Miasta i mieszkańców - zaznacza Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.
Podczas rewitalizacji ulicy Cieszkowskiego realizowane będą rozwiązania zaakceptowane przez mieszkańców. Zmiany dot. ulicy były przedmiotem szeregu rozmów i spotkań z przedstawicielami Stowarzyszenia Mieszkańców ul. Augusta Cieszkowskiego.

Jak informuje bydgoski portal miejski, rewitalizacja ulicy zakłada odtworzenie jej historycznego charakteru. Materiały wykończeniowe na nawierzchniach mają nawiązywać do stylistyki z początku XX wieku. Na chodnikach ułożone zostaną płyty kamienne otoczone opaskami z szarego granitu lub bazaltu. Z kolei na jezdni zastosowany zostanie kostka kamienna z granit czerwonego. Ulica zostanie wyposażona w stylowe oświetlenie oraz stylową małą architekturę. - Koncepcja rewitalizacji ul. Cieszkowskiego powstała w wyniku konsultacji z mieszkańcami. To dowód na to, że najlepsze rozwiązania powstają w toku współpracy Miasta i mieszkańców - zaznacza prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.

Wypracowana koncepcja zakłada także ograniczenie liczby miejsc do parkowania. Zgodnie z postulatami mieszkańców powstanie 25 stanowisk na południowym pasie jezdni. Taka organizacja ruchu pozwoli też wytyczyć szeroki, około 4-metrowy chodnik po północnej, nasłonecznionej stronie ulicy. Zróżnicowanie poziomu jezdni i chodnika chociaż jest innym rozwiązaniem w stosunku do oczekiwań mieszkańców pozwoli lepiej zrekonstruować jej historyczny wygląd. Takie rozwiązanie za optymalne uznali też Miejski Konserwator Zabytków i Plastyk Miejski - podaje bydgoski magistrat.

Wypracowane rozwiązanie pozwoli na opracowanie dokumentacji projektowej. ZDMIKP, 16 kwietnia br. rozpocznie procedurę związaną z wyborem wykonawcy dla tego zadania. Jeszcze w tym roku planowane jest ogłoszenie przetargu na prace budowlane oraz rozpoczęcie robót.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.