PARTNER PORTALU
  • BGK

W Bydgoszczy powstaje centrum targowe

  • PropertyDesign.pl    19 lutego 2015 - 12:16
W Bydgoszczy powstaje centrum targowe

fot. materiały prasowe/Skanska

Wyjątkowo szybko postępują prace przy budowie Bydgoskiego Centrum Targowo - Wystawienniczego. Inwestorem centrum jest Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny, a autorem projektu i generalnym wykonawcą firma Skanska.
Trwa budowa Bydgoskiego Centrum Targowo Wystawienniczego w Myślęcinku. Montowane są już dźwigary, na których oprze się zadaszenie. Cała inwestycja jest warta 51 mln zł.

Z początkiem roku wykonane zostały fundamenty. Ponadto postawiono ławy i stopy fundamentowe pod budowę budynku biurowo - konferencyjnego. W ostatnich tygodniach ustawiono też słupy prefabrykowane stanowiące konstrukcję hali. Obecnie montowane są dźwigary podtrzymujące dach. Równocześnie trwają prace przy wznoszeniu ścian. Wszystkie prace powinny zakończyć się we wrześniu - podaje bydgoski magistrat.

Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze to hala targowo-wystawiennicza z częścią biurowo-konferencyjną, służąca do spełniania funkcji wystawienniczo – targowych oraz jako centrum konferencji i centrum imprez artystyczno-rozrywkowych. Inwestycja usytuowana jest przy skrzyżowaniu ul. Gdańskiej z ul. Jeździecką, na terenie Nadwiślańskiego Parku Krajobrazowego. Powierzchnia użytkowa to około 16,5 tys. mkw. Inwestorem jest Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny.

Inwestycja ma spełniać przede wszystkim funkcję wystawienniczo-targową, poza tym może stać się także centrum konferencji i imprez artystyczno-rozrywkowych o zasięgu lokalnym, regionalnym, krajowym i międzynarodowym.

Wykonawcą robót jest firma Skanska, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym. Całkowita wartość tego zadania to 51,4 mln zł. Inwestycja powstaje przy współudziale środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Ryszard, 2015-02-20 13:51:22

    Jak wyrzucić pieniądze. Proszę o kolejne przykłady.