PARTNER PORTALU
  • BGK

W centrum Gliwic powstanie zielona wyspa i nowy pas

  • 24gliwice.pl    30 października 2014 - 12:04
W centrum Gliwic powstanie zielona wyspa i nowy pas

Przybliża się perspektywa modernizacji jednego z najbardziej newralgicznych skrzyżowań w centrum Gliwic.
Zarząd Dróg Miejskich dysponuje już koncepcją przebudowy skrzyżowania ulic Dworcowej-Jana Pawła II-Dunikowskiego-Mikołowskiej-Dolnych Wałów. Teraz w ZDM czekają na projekt przebudowy.

Do tego remontu w Gliwicach przymierzano się od dłuższego czasu. Modernizacja ruchliwego skrzyżowania uwzględniona była już w budżecie miejskim na ubiegły rok. Póki co, ZDM dysponuje jedynie wstępną koncepcją, opracowaną przez firmę „TTG Projekt" z Andrychowa. To na niej będzie bazował projekt przebudowy, na którego wykonanie rozpisano właśnie przetarg.

- Mogę zapewnić, że w obrębie ulicy Dworcowej od skrzyżowania z Dolnych Wałów do skrzyżowania: Basztowa, Jana Pawła II, Mikołowska zmiany mają na celu poprawę bezpieczeństwa, zarówno zmotoryzowanych, jak i pieszych, a także skanalizowanie i usystematyzowanie ruchu - informuje nas Jadwiga Jagiełło-Stiborska z gliwickiego Zarządu Dróg Miejskich.

Głównym ułatwieniem wydaje się być osobny pas dla kierowców skręcających w lewo, z ul. Dworcowej w ul. Dunikowskiego.

Na samym środku skrzyżowania ma zostać wyodrębniona "zielona" wysepka. Wiadomo też, że w tym miejscu nie powstanie rondo. Ruchliwe skrzyżowanie nie doczeka się także sygnalizacji świetlnej. Natomiast u zbiegu ulic Jana Pawła II i Mikołowskiej zainstalowany zostanie znak zmiennej treści w formie elektronicznej tablicy oraz kamera monitoringu miejskiego.

Dodatkowo, projekt obejmie budowę oświetlenia ulicznego zgodnego z założeniami Masterplanu dla Gliwic.

Jak tłumaczą gliwiccy drogowcy, o konieczności remontu decydują głównie względy bezpieczeństwa.

- Skrzyżowanie obarczone jest coraz większym natężeniem ruchu, ponadto odnotowywane w tym miejscu zdarzenia drogowe zadecydowały o wdrożeniu zmian - dodaje rzecznik ZDM.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.