PARTNER PORTALU
  • BGK

W Chorzelach powstanie Mazowieckie Centrum Sportów Zimowych

  • JL    4 czerwca 2010 - 08:36

Budowa centrum z krytą pływalnią, basenem sportowym oraz z salą gimnastyczną pochłonie 12,8 mln zł. Unia dofinansuje ją ponad 9,9 mln zł.
Centrum powstanie przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chorzelach. Znajdą się w nim kryta pływalnia, basen sportowy z zapleczem socjalno-szatniowym oraz zmodernizowany budynek starej sali gimnastycznej. Będą to obiekty wielofunkcyjne – basen dla dorosłych i dla dzieci, baseny dla bardziej zaawansowanych, jak i tych, którzy dopiero uczą się pływać.

Wszystkie obiekty zostaną przystosowane do potrzeb niepełnosprawnych. Będą udostępniane zarówno w trakcie zajęć lekcyjnych, jak i poza nimi. Zajęcia sportowe na basenie będą prowadzone dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chorzelach oraz pozostałych 23 szkół z terenu gmin Chorzele, Jednorożec i Krzynowłoga Mała. Będą na nim trenować także studenci Zespołu Medycznych Szkół Policealnych (specjalność ratownictwo wodne). Z pływalni po zajęciach lekcyjnych będą mogli korzystać również mieszkańcy powiatu przasnyskiego.

Na nowoczesnej sali gimnastycznej oprócz zajęć z wychowania fizycznego będą mogły odbywać się zawody sportowe. Zostanie ona także udostępniona działającym w powiecie klubom sportowym.

Centrum otrzyma nowoczesne rozwiązania racjonalizujące zużycie energii: kolektory słoneczne na dachu auli oraz urządzenia wentylacji mechanicznej o dużym współczynniku odzysku ciepła.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.