PARTNER PORTALU
  • BGK

W Chorzowie zamiast huty będzie kopalnia?

  • wnp.pl    29 listopada 2013 - 07:24
W Chorzowie zamiast huty będzie kopalnia?

Trwają prace nad zagospodarowaniem poprzemysłowych terenów Huty "Kościuszko" SA w Chorzowie. Wśród zainteresowanych inwestorów pojawiła się jedna ze spółek z branży górniczej, która rozważa wybudowanie w tym miejscu kopalni.
Znajdująca się w upadłości likwidacyjnej huta z siedzibą w Chorzowie dysponuje terenem o łącznej powierzchni 46 ha. Wśród opcji jego zagospodarowania znajduje się ta, która zakłada powstanie kopalni wydobywczej na części terenów huty.

- Ruch jest po stronie klienta - zapewniam, że zastanowimy się nad każdą konkretną propozycją, która do nas wpłynie. Naszym zasadniczym celem jest sprzedaż terenów, by zaspokoić wierzycieli. Jeżeli udałoby się przy okazji powrócić do przemysłowych tradycji regionu, zapewniając tym samym prace wielu chorzowianom, tym lepiej - podsumowuje Przemysław Zalewski, syndyk zarządzający majątkiem Huty Kościuszko.

Niestety, więcej informacji o zainteresowanym inwestorze, który chciałby uruchomić działalność wydobywczą na tym terenie, nie zostało przekazanych.

Innymi pomysłami na rewitalizację tego terenu jest powstanie na obszarze, należącym do Huty Kościuszko Parku Naukowo - Technologicznego. Wiązałoby się to z możliwością rozwoju i wykorzystaniem nowych rozwiązań technicznych i technologicznych w gospodarce Śląska. Tak wyodrębnione zespoły nieruchomości służą bowiem stymulacji rozwoju regionów, dzięki czemu w znaczący sposób wpływają m.in. na poziom innowacyjności.

Cały region skorzystałby na ewentualnych działaniach zmierzających do utworzenia tzw. podstrefy ekonomicznej. Podobne podstrefy wchodzą w skład tzw. Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Celem jej funkcjonowania jest promocja gospodarcza regionu, stworzenie zachęt ekonomicznych dla dużych, strategicznych inwestorów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.