PARTNER PORTALU
  • BGK

W ciągu 10 lat planują budowę tysięcy sklepów

  • Dlahandlu.pl    7 czerwca 2012 - 11:00
W ciągu 10 lat planują budowę tysięcy sklepów

Sieć sklepów planuje budowę 2 tys. pasaży w ciągu 10 lat i docelowo 4 tys. obiektów. W małych miejscowościach czy w aglomeracjach?
Planujecie budowę 2 tys. pasaży w ciągu 10 lat i docelowo 4 tys. obiektów. Czy rynek jest na tyle pojemny, czy będziecie weryfikowali te plany w miarę zmiany otoczenia biznesowego?

Paweł Ciszek, dyrektor działu zarządzania i komercjalizacji Czerwonej Torebki: Póki co na mapie handlowej Polski są jeszcze rejony, które pozwalają na osiągnięcie przewagi konkurencyjnej. Aby się wyróżnić trzeba pracować także nad innowacyjnym formatem i ofertą, a takie wyróżniki my staramy się oferować. Docelowo potencjał rozwoju Czerwonej Torebki w Polsce oceniamy na 4.500 obiektów handlowych.

Jakie są plany na ten rok? Iloma obiektami chcecie zakończyć 2012 rok i gdzie będą one zlokalizowane?

- Obecnie funkcjonuje 10 obiektów handlowych Czerwona Torebka. Do końca roku planujemy wybudować około 80 obiektów na terenie całego kraju.

Czy w obecnej sytuacji łatwo jest o pozyskanie odpowiednich gruntów na budowę obiektów?

- Na rozwój koncepcji w tym roku firma posiada zabezpieczone grunty. Kolejne pozyskiwane są systematycznie.

Jakie są warunki brzegowe dla waszych lokalizacji, do jak małych miast możecie wchodzić? Czy jesteście zainteresowani także aglomeracjami?

- Platforma dla handlu detalicznego Czerwona Torebka jest siecią ogólnopolską z planem 2.000 obiektów w ciągu 10 lat. Z tego powodu nie wykluczamy obiektów w aglomeracjach. Otworzyliśmy już pasaże w Szczecinie i Bytomiu, w naszych planach jest także Warszawa. Szacujemy, że promień oddziaływania pasażu to 500 m, w którym znajduje się min. 3000 mieszkańców.

Cały artykuł czytaj tu Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.