PARTNER PORTALU
  • BGK

W czerwcu stadion zacznie rosnąć w oczach

  • KB    23 kwietnia 2010 - 09:10
W czerwcu stadion zacznie rosnąć w oczach

Jak informują władze Wrocławia, wykonawca stadionu na EURO 2012, Max-Bögl dotrzymuje wszystkich terminów.
Prace prowadzone są na wszystkich 8 sekcjach stadionu. - Trwają roboty żelbetowe, zalewamy strop nad parterem - poinformował kierownik budowy inż. Andrzej Wojdyła.

W ciągu najbliższego miesiąca, zgodnie z planem robót, zostanie wybudowany poziom pierwszy stadionu i rozpoczną się prace na poziomie drugim. Równolegle opracowywane i aktualizowane są plany budowy areny.

Chociaż na budowie na dwie zmiany pracuje nawet pół tysiąca robotników, stadion zacznie rosnąć w oczach od czerwca. W czerwcu z niemieckiej fabryki Maxa-Bögla zaczną docierać do Wrocławia olbrzymie betonowe belki – rygle zębate. To bardzo ważne elementy konstrukcji trybuny. 96 belek o wadze 63-110 ton każda będą dowożone koleją na bocznicę na Gądowie. Stąd betonowe elementy stadionu będą nocami przewożone na specjalnych samochodach ciężarowych na Pilczyce. Transport belek będzie prowadzony nocami ulicami: Fabryczna – Robotnicza – Podwale – Legnicka – Na Ostatnim Groszu – Popowicka – Pilczycka – Rolna – Królewiecka.

- To będzie duże wyzwanie logistyczne, na trasie przejazdu ciężarówek trzeba będzie zdemontować niektóre znaki i słupki ochronne - zapowiedział dyrektor kontraktu dr inż. Jens Stark.

Arena na Pilczycach na powstać do połowy przyszłego roku. Tak zakłada umowa podpisana i zaakceptowana przez UEFA. Pierwsze stopnie trybun będzie można zobaczyć w lipcu tego roku. W tym roku rozpocznie się też montaż krzesełek. Zgodnie z przedstawionym przez Max-Bögla harmonogramem w grudniu 2010 r. zamknięty zostanie stan surowy obiektu, tj. wykonana zostanie cała konstrukcja żelbetowa stadionu Konstrukcja stalowa dachu ma być gotowa połowie kwietnia 2011 r. Do października 2011 r. odbywać ma się tzw. rozruch areny czyli sprawdzanie m.in. nagłośnienia, monitoringu oraz procedur bezpieczeństwa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.