PARTNER PORTALU
  • BGK

W Częstochowie powstanie hotel za 25 mln zł

  • PAP    8 września 2011 - 19:55
W Częstochowie powstanie hotel za 25 mln zł

Za około dwa lata, kosztem 25 mln zł, w Częstochowie powstanie czterogwiazdkowy hotel. W czwartek inwestor i władze miasta zawarły umowę na 30-letnią dzierżawę terenu, gdzie ma stanąć obiekt.
Umowę podpisali prezes Warmus Investment, Tomasz Warmus, i prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk (zabierz głos/oceń prezydenta).

Jego zdaniem, budowa w mieście oczekiwanego od dawna hotelu o wysokim standardzie to jeden z dowodów na trwającą ofensywę inwestycyjną Częstochowy.

„Chcemy, by ta inwestycja pokazała, że Częstochowa się zmienia z miasta zamkniętego w miasto otwarte na inwestorów” – dodał szef częstochowskiej rady miasta, Marek Balt.

Hotel stanie na działce obok znanego w mieście kempingu „Oleńka”, niedaleko Jasnej Góry. W obiekcie znajdą się 92 pokoje dwuosobowe, w tym osiem apartamentów. Na potrzeby budowy hotelu inwestor wydzierżawi od miasta teren o powierzchni ok. 7 tys. m kw.

Powierzchnia użytkowa hotelu wyniesie ok. 6,2 tys. m kw., z czego ok. 770 m kw. zajmą sale konferencyjne.

Projektanci hotelu zapewniają, że dobrze wpisze się on w otocznie. Został zaprojektowany w stylu klasycznym („pałacowym”) i zostanie wkomponowany w działkę porośniętą parkową zielenią. Ma uzupełniać urbanistycznie otoczenie Jasnej Góry.

Forma i skala czterogwiazdkowego hotelu nie będzie konkurowała z zabudowaniami sanktuarium, które nadal będą dominować w wizerunku tego terenu. W hotelu ma znaleźć pracę ok. 60 osób.

O budowie czterogwiazdkowego hotelu w Częstochowie mówiło się od dawna. Przedsięwzięcie wpisuje się też w cele strategii rozwoju miasta.

Samorządowcy są przekonani, że centrum pielgrzymkowo-turystyczne, jakim jest Częstochowa, potrzebuje hotelu o takim standardzie. Ma to być także jeden z atutów miasta w ubieganiu się o organizację mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn w 2014 r.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.