PARTNER PORTALU
  • BGK

W Drzonkowie wybudują parkur

  • KB    16 kwietnia 2010 - 10:22
W Drzonkowie wybudują parkur

Tegoroczna olimpiada młodzieży w jeździectwie ma szansę odbyć się na najnowocześniejszej w Polsce nawierzchni parkuru w Drzonkowie.
W czwartek, 14 kwietnia w Centrum Obsługi Klienta w Drzonkowie odbyło się uroczyste podpisanie umowy na budowę parkuru, czyli placu z przeszkodami, które koń wraz ze swym jeźdźcem musi pokonać w określonej kolejności i czasie. W spotkaniu udział wziął wicemarszałek Tomasz Wontor.

Przygotowano i złożono wniosek do EWT w ramach współpracy z Miastem Forst i klubem sportowym z Forst o środki na parcur i plac treningowy. Uzyskano 640 tys. euro. O pozostałe środki wystąpiono do Ministra Sportu i Turystyki. Uzyskano wstępne zapewnienie o ich zabezpieczeniu, decyzja zostanie podjęta w maju 2010 r.

W związku z tym inwestycje podzielono na dwa zadania, tak aby olimpiada młodzieży w jeździectwie przewidziana na początek lipca 2010 mogła się odbyć na nowej nawierzchni parkuru (najnowocześniejszej w Polsce).

Na pierwsze zadania ogłoszono przetarg. Wygrała zielonogórska firma Diament, która do końca kwietnia ma przygotować teren pod położenie specjalistycznej nawierzchni wraz z automatycznym systemem nawilżania, prace te od początku maja będzie wykonywać niemiecka firma Tegra, wyspecjalizowana w tego typu obiektach (ponad 20 realizacji  w Europie ). Obiekt będzie ogrodzony i oświetlony oraz będzie posiadał tablicę świetlną i nagłośnienie.

W drugim etapie wybudowana zostanie 42 stanowiskowa strzelnica dla pięcioboju nowoczesnego, remont wieżyczki sędziowskiej i miejsca dla publiczności. Koszt całości inwestycji  ok. 5,2 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.