PARTNER PORTALU
  • BGK

W Elblągu powstanie kompleks krytych basenów

  • PAP    18 grudnia 2013 - 17:41
W Elblągu powstanie kompleks krytych basenów

Do połowy 2015 roku w Elblągu powstanie Centrum Rekreacji Wodnej - poinformował w środę elbląski Urząd Miasta. Inwestycja, której koszt oszacowano na 25 mln zł, otrzyma blisko 16,5 mln zł dofinansowania z regionalnego programu operacyjnego.
Jak poinformował elbląski magistrat, budowa Centrum Rekreacji Wodnej rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a prace mają zakończyć się do czerwca 2015 r. Zgodnie z projektem w budynku znajdzie się basen sportowy, rekreacyjny i do nauki pływania, a także pływalnia dla dzieci, sauny i jacuzzi.

Obiekt będzie zlokalizowany obok nieczynnego kąpieliska przy ul. Spacerowej. W przyszłości władze miasta zamierzają rozbudowywać kompleks rekreacyjny o baseny odkryte.

Budowa Centrum Rekreacji Wodnej ma kosztować ponad 25 mln zł, z czego 16,5 mln zł to wsparcie unijne. O dofinansowaniu elbląskiego projektu zdecydował w tym tygodniu zarząd województwa warmińsko-mazurskiego. Jak tłumaczył marszałek Jacek Protas, mieszkańcy tak dużego miasta muszą mieć dostęp do dobrej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Z basenów mają korzystać także mieszkańcy sąsiednich gmin oraz turyści. Projekt budowy centrum wodnego w Elblągu uzyskał najwyższą ocenę w konkursie ogłoszonym przez regionalny samorząd. O dofinansowanie ubiegały się trzy inne gminy. Olsztyn wnioskował o pieniądze na rozbudowę centrum szkolenia żeglarzy, Iława na remont stadionu, a Morąg chciał zbudować centrum wodne.

Urząd Marszałkowski w Olsztynie ogłosił konkurs na dofinansowanie budowy infrastruktury sportowo-rekreacyjnej po tym, jak władze miejskie Elbląga zrezygnowały z planów budowy stadionu oraz z 17,5 mln zł unijnego dofinansowania przyznanego na ten cel. Oferty od potencjalnych wykonawców stadionu przewyższały budżet przewidziany przez miasto. Firmy oferowały wykonanie prac za 47-52 mln zł, a gmina była gotowe przeznaczyć na to maksymalnie 28 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.