W Gdańsku chcą zbudować Narodowe Centrum Sportów Motorowych

W 2017 r. może powstać w Gdańsku Narodowe Centrum Sportów Motorowych - zapowiedział w poniedziałek prezes Polskiego Związku Motorowego Andrzej Witkowski.
W Gdańsku chcą zbudować Narodowe Centrum Sportów Motorowych

W Gdańsku rozpoczęła się w poniedziałek dwudniowa konferencja, wraz z warsztatami, nad projektem Narodowego Centrum Sportów Motorowych, z udziałem głównie przedstawicieli środowisk motoryzacyjnych i eksperckich.

Jak powiedział Witkowski, w Narodowym Centrum Sportów Motorowych mógłby powstać 4-5 kilometrowy tor do wyścigów samochodowych i motocyklowych oraz tor kartingowy.

"Z zazdrością patrzymy na naszych sąsiadów - Czechów, Słowaków i Węgrów, którzy w ostatnich latach dość mocno modernizowali lub budowali tory, gdzie odbywają się zawody Formuły 1 i mistrzostwa świata w wyścigach motocyklowych" - dodał prezes PZM.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz podkreślił, że za wcześnie jest dziś mówić o kosztach budowy Narodowego Centrum Sportów Motorowych oraz o tym, kto je wybuduje.

"Na te pytania dzisiaj nie mamy jeszcze odpowiedzi. Najlepszą formułą byłoby partnerstwo publiczno-prywatne. Jesteśmy na początku drogi. Dzisiejsza konferencja to publiczne wodowanie tego projektu, pokazanie, że jesteśmy gotowi i mamy teren" - nadmienił Adamowicz.

Według władz Gdańska, Narodowe Centrum Sportów Motorowych mogłoby być zbudowane na 190-hektarowym terenie w południowej części miasta, między dzielnicą św. Wojciech a Rotmanką. Od kilku lat odbywają się tam imprezy motocrossowe.

Sekretarz stanu w ministerstwie sportu Grzegorz Karpiński przypomniał, że pierwsze pomysły powstania Narodowe Centrum Sportów Motorowych pochodzą z 2009 r.

"Przez ten cały czas z naszej strony była jasna deklaracja: będziemy chcieli budować takie centrum. Jesteśmy na etapie, kiedy zaczynamy przygotowywać koncepcję, aby wykorzystać najlepsze praktyki funkcjonowania tego typu obiektów w Europie" - powiedział wiceminister sportu.

Zdaniem Karpińskiego, obiekt służyłby nie do celów sportowych, ale również poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Głupoty to Ty wypisujesz albo nie czytałeś artykułu! Poprawa bezpieczeństwa na naszych drogach gdzie ginie co roku tysiace ludzi z powodu braku odpowiedniego wyszkolenia nazywasz głupotą? Rozwój sportu samochodowego i jego rozwój wpływają bezpośrednio na nasze bezpieczeństwo. Rozwiązania techniczne ...testowane w sporcie wykorzystywane są w samochodach jezdzacych po naszych drogach a ośrodki doskonalenia techniki jazdy nauczają bezpiecznego prowadzenia auta. To są dla Ciebie niepotrzebnie wydawane pieniądze?? Jeżeli tak to nie mam więcej do Ciebie pytań. rozwiń

szol, 2013-02-26 15:15:25 odpowiedz

Naród sportami zajmie się sam, bez wydawania milionów na kolejne głupoty.

Horror - centrum sportów, 2013-02-26 08:38:09 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE