PARTNER PORTALU
  • BGK

W Gdańsku można zobaczyć Flirta3

  • Piotr Toborek    26 września 2013 - 09:44
W Gdańsku można zobaczyć Flirta3

Podczas 10. edycji Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO w Gdańsku po raz pierwszy oficjalnie prezentowany jest pociąg Flirt3 produkowany przez firmę Stadler dla Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.
W targach uczestniczy 510 wystawców z 25 krajów. Swoją ofertę prezentują wszyscy uczestnicy krajowego rynku kolejowego - spółki Grupy PKP, prywatni i samorządowi przewoźnicy oraz dostawcy technologii dla kolei i taboru.

Poglądowy model pociągu Flirt3 można oglądać przez wszystkie dni trwania targów na stoisku Stadlera. Spośród wielu realizowanych obecnie zamówień szwajcarski producent wybrał na te największe w Polsce, drugie, co do wielkości w Europie targi transportu szynowego model EZT produkowany w fabryce w Siedlcach dla Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

- Cieszy nas obecność taboru dla Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na tak prestiżowych targach. To dla nas ważne wydarzenie. Łódzka Kolej Aglomeracyjna jest nowym przewoźnikiem, który rozpocznie pracę przewozową w czerwcu przyszłego roku. Jednak już dziś widać duże zainteresowanie naszą działalnością. Na targach spotykamy się z wieloma pytaniami między innymi dotyczącymi naszego taboru- mówi Andrzej Wasilewski- prezes zarządu Spółki Łódzka Kolej Aglomeracyjna.

Pierwsze pociągi Flirt3 zamówione przez ŁKA wyjadą na tory województwa łódzkiego w czerwcu 2014 roku. Będą to dwuczłonowe zespoły elektryczne mieszczące 254 pasażerów. Pociągi będą klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób ograniczonych ruchowo. Znajdą się w nich miejsca na wózki i rowery. Pod siedzeniami zamontowane będą gniazdka elektryczne, rzecz bardzo przydatna dla osób korzystających z urządzeń mobilnych.

- To najnowsze i najnowocześniejsze pojazdy z grupy FLIRT produkowane przez firmę Stadler. Pociągi te poza wieloma udogodnieniami dla podróżnych charakteryzują się także niskimi kosztami eksploatacji i mniejszym zużyciem energii - wymienia zalety pociągów Monika Bąk dyrektor projektu „Budowa systemu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej", który zakłada zakup taboru i budowę Zaplecza Technicznego ŁKA na terenie Stacji Łódź Widzew.

Pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej rozpoczną pracę przewozową 15 czerwca 2014 roku. Kolejne połączenia będą uruchamiane sukcesywnie do czerwca 2015 roku. Pociągi ŁKA będą jeździły do Łowicza, Sieradza, Zgierza, Kutna i Koluszek. Będą obsługiwały także Kolej Obwodową na terenie Łodzi.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: