PARTNER PORTALU
  • BGK

W Gdańsku powstaną nowe ulice

  • JL    16 lutego 2016 - 08:01
W Gdańsku powstaną nowe ulice
W Gdańsku powstaną trzy nowe ulice. Fot. Gdańsk.pl

Ulica Nowa Warszawska będzie miała około 2 kilometrów długości. Do czerwca 2017 roku powinna być gotowa dokumentacja projektowa inwestycji.
O prawie rok przesunięta zostanie budowa tzw. Nowej Bulońskiej. Nowa Jabłoniowa stanie do ponownego konkursu.

Budowa Nowej Warszawskiej to jeden z elementów strategicznego programu transportowego dla dzielnicy Południe Gdańska na lata 2014-2020.

Przygotowana dokumentacja ma objąć m.in. budowę z pełnym uzbrojeniem, budowę dwutorowej linii tramwajowej – od al. Havla do projektowanego węzła integracyjnego „Ujeścisko”, budowę przystanków tramwajowych i równolegle do nich autobusowych, a także budowę drogi rowerowej oraz sieci wodno-kanalizacyjnej.

Na realizację dokumentacji miasto Gdańsk przeznaczyło 1,5 mln złotych.

W 2017 roku powinna rozpocząć się budowa ul. Nowej Bulońskiej Północnej. Gotowa jest dokumentacja, w połowie 2016 roku powinny zakończyć się procedury związane z pozwoleniem na budowę. Miasto ubiega się o dofinansowanie tego projektu w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Nowa Bulońska ma połączyć istniejącą ul. Bulońską z ul. Jabłoniową. W ramach inwestycji powstanie też linia tramwajowa do ul. Warszawskiej.

Tuż po przygotowaniu Nowej Bulońskiej planowano dokumentację, a następnie realizację Nowej Jabłoniowej. W połowie 2014 r. podpisano umowę na wykonanie dokumentacji Nowej Jabłoniowej, ale w listopadzie 2015 r. wypowiedziano ją zwycięzcy przetargu, bo nie spełniał założeń umowy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.