PARTNER PORTALU
  • BGK

W Gdyni powstanie 120-metrowy biurowiec

  • PAP    1 czerwca 2010 - 15:34

W Gdyni powstanie biurowiec o wysokości 120 m i o powierzchni 30 tys. m kw. Będzie to najwyższy obiekt tego typu w Trójmieście. "Panorama Business & Reatil Park" ma być oddana do użytku w 2013 r. Budowa ma się rozpocząć w przyszłym roku.
Inwestorem jest polska prywatna grupa kapitałowa Nova Investment Sp. z o. o. z Gdańska. Wiceprezes spółki Jacek Pawlik powiedział we wtorek, że biurowiec będzie częścią kompleksu usługowo-handlowego o powierzchni najmu przekraczającej 60 tys. m kw. Znajdą się tam także hotele: dwu- i cztero-gwiazdkowy oraz obiekt handlowy o powierzchni 21 tys. m kw.

Kompleks powstanie na działce o powierzchni 1,6 ha przy ulicy Kazimierza Górskiego, tzw. Gdyńskiej Drodze. W tej części miasta funkcjonuje już biurowiec "Łużycka Office Park" i rozbudowuje się Park Naukowo-Technologiczny.

Pawlik podkreślił, że obiekt został zaprojektowany z zachowaniem wysokich reżimów energetycznych i z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań technicznych. Będą zamontowane m.in. pompy ciepła.

Jego zdaniem, nowy biurowiec w Gdyni jest dobrą ofertą dla większych firm, banków oraz prywatnych klinik i szkół wyższych.

Grupa kapitałowa Nova Investment Sp. z o. o. zbudowała obiekty handlowe w Krakowie i w Gdańsku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.