PARTNER PORTALU
  • BGK

W Giżycku zacznie działać pierwszy w tym rejonie wakepark

  • PAP    28 kwietnia 2014 - 09:31
W Giżycku zacznie działać pierwszy w tym rejonie wakepark

- Od 1 maja w Giżycku rozpocznie działalność pierwszy w tej części Mazur wakepark, w którym znajdą się m.in. dwa wyciągi do nart wodnych i boisko do siatkówki. Wkrótce w pobliżu ma powstać także park linowy.
Wakepark powstał nad jeziorem Popówka Mała w Giżycku i ma być miejscem aktywnego odpoczynku. Znalazły się tam m.in. dwa wyciągi do nart wodnych - jeden o długości 220 metrów, a drugi o długości 180 metrów. Podobne wyciągi znajdują się w zachodniej części Mazur w Ostródzie i Augustowie - tyle, że są one inaczej skonstruowane.

- Oficjalne otwarcie obiektu nastąpi 1 czerwca, ale będzie można już z niego korzystać od 1 maja. Wprowadzamy system rezerwacji, by ludzie nie musieli godzinami czekać na swoją porę jeżdżenia - powiedział współwłaściciel wyciągu Jan Nowakowski.

Drugim inwestorem jest Polski Związek Motorowy i Narciarstwa Wodnego. Z tego powodu w Giżycku mają się odbywać m.in. obozy szkoleniowe dla narciarzy wodnych. Młodzież z giżyckich szkół będzie miała specjalne ulgi w cenie biletów.

Nowakowski nie ujawnił, ile kosztowało zbudowanie wyciągów. Obok wyciągów nad jeziorem powstało także boisko do siatkówki.

Miejsce, w którym powstał giżycki wakepark (jezioro Popówka Mała leżące nieopodal Twierdzy Boyen) było dotąd zaniedbane i zachwaszczone - przed rozpoczęciem budowy wywieziono stamtąd 2 tiry krzaków i śmieci. Burmistrz Giżycka Jolanta Piotrowska powiedziała PAP, że teren wydzierżawiono po to, by w mieście powstała kolejna atrakcja turystyczna.

"Ogłosiliśmy już przetarg na dzierżawę sąsiedniej działki. Chcemy, by prywatny inwestor stworzył na niej park linowy. To stworzy miejsce aktywnego wypoczynku dla ludzi lubiących adrenalinę" - powiedziała Piotrowska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.