PARTNER PORTALU
  • BGK

W Głuchowie Zalando zbuduje centrum logistyczne

  • AH    7 listopada 2017 - 13:49
W Głuchowie Zalando zbuduje centrum logistyczne
Dzięki inwestycji w regionie łódzkim powstanie ponad 1000 miejsc pracy. Fot. Shutterstock

Platforma modowa Zalando już w tym miesiącu rozpocznie budowę międzynarodowego centrum logistycznego w Głuchowie pod Łodzią.
Budowa drugiego centrum logistycznego w Polsce rozpocznie się jesienią 2017, testy operacyjne zostaną przeprowadzone w następnym roku

Centrum zajmie 130 tys. metrów kwadratowych. Będzie obsługiwane przez zewnętrznego usługodawcę logistycznego, a rozpoczęcie testów operacyjnych planowanie jest na koniec 2018 roku. Dzięki inwestycji w regionie łódzkim powstanie ponad 1000 miejsc pracy. 

Lokalizacja w Głuchowie pod Łodzią została wybrana z kilku powodów. Decydujące znaczenie miało położenie geograficzne w centralnej Polsce, obecność potencjalnych pracowników, rozwinięta infrastruktura, a zwłaszcza znajdujące się w pobliżu autostrady A1 i A2. Równie istotna była także sprawna współpraca z władzami lokalnymi, regionalnymi i krajowymi.

- Nowa inwestycja przy jednoczesnej synergii z istniejącym centrum logistycznym pod Szczecinem to najlepsze rozwiązanie, które znacznie zwiększy naszą przepustowość – komentuje Jan Bartels, VP Customer Fulfillment and Logistics, Zalando.

Z nowego centrum logistycznego skorzystają przede wszystkim polscy klienci. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.