PARTNER PORTALU
  • BGK

W gminie Przytyk powstanie Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolniczego

  • PAP    30 lipca 2014 - 17:40
W gminie Przytyk powstanie Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolniczego

Ponad 10,3 mln zł ma kosztować budowa w okolicy Przytyka k. Radomia Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolniczego. Pierwsze takie miejsce handlu produktami rolnymi w tej części województwa mazowieckiego ma być gotowe do końca lipca 2015 roku.
Inwestycję realizuje gmina Przytyk, która otrzymała na ten cel dofinasowanie z UE w wysokości 8,8 mln zł. W środę podpisano umowę w tej sprawie.

Jak podkreślił wicemarszałek województwa mazowieckiego Leszek Ruszczyk, dzięki inwestycji rolnicy będą mieć dogodne warunki do sprzedaży swoich produktów, a odbiorcy - bezpośredni dostęp do owoców i warzyw. "Z Centrum korzystać będą nie tylko rolnicy z Przytyka, ale także z sąsiednich mazowieckich gmin - m.in. Potworowa, Klwowa, Zakrzewa, Przysuchy i Radzanowa" - dodał.

Na powierzchni ponad 5 ha znajdą się m.in. dwie zadaszone wiaty, rampa załadowcza i nowy budynek administracyjno-socjalny. Powstać ma też infrastruktura drogowa, sieć energetyczna i kanalizacyjna.

Gmina Przytyk (pow. radomski) jest gminą typowo rolniczą. Słynie z uprawy papryki - stamtąd pochodzi 80 proc. krajowej produkcji. W Przytyku organizowane są również Ogólnopolskie Targi Papryki, w których uczestniczą producenci oraz handlowcy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.