PARTNER PORTALU
  • BGK

W Gorzowie rozpoczął się remont "Kwadratu". Koszt to prawie 6 mln zł

  • PAP/KDS    20 czerwca 2017 - 13:42
W Gorzowie rozpoczął się remont "Kwadratu". Koszt to prawie 6 mln zł
Rewitalizacja popularnego placu będzie kosztowała miasto blisko 6 mln zł (fot. gorzow.pl/ Daniel Adamski)

Prawie 6 mln zł będzie kosztowała rewitalizacja popularnego "Kwadratu" w Gorzowie Wielkopolskim. Prace nad poprawą estetyki i funkcjonalności jednego z najbardziej znanych placów w mieście właśnie ruszyły. Zakończenie zaplanowano na listopad 2017.
"Kwadrat" to miejsce znane wszystkim gorzowianom, znajdujące się na obszarze Nowego Miasta - części Gorzowa, w której dominuje zabytkowa zabudowa z XIX i XX wieku. Cały układ urbanistyczny jest wpisany do rejestru zabytków.

"Plac został ogrodzony i jako plac budowy nie jest dostępny dla mieszkańców. Jego nowe oblicze poznamy przed 10 listopada br. Odnowiony będzie miejscem na plenerowe wydarzenia kulturalne, z fontanną w centralnej części, z placem zabaw dostosowanym do dzieci w różnym wieku, a w nim znajdą się m.in. linarium i trampoliny" - powiedziała Ewa Sadowska rzecznik prasowy gorzowskiego magistratu.

Ponadto rewitalizacja obejmie przebudowę alejek i remont zabytkowej toalety. Plac zostanie wyposażony w nowe oświetlenie, 12 stacjonarnych stolików z grami planszowymi oraz 175 ławek.

Rewitalizację "Kwadratu" za prawie 6 mln zł prowadzi firma z Międzyrzecza, która wcześniej realizowała zadania m.in. dla Parku Narodowego "Ujście Warty", Draweńskiego Parku Narodowego, czy gminy Świebodzin.

Zadanie jest wpisane do gminnego programu rewitalizacji i finansowane z udziałem unijnych pieniędzy ujętych w Zintegrowanych Inwestycjach Terytorialnych dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa Wlkp.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.