PARTNER PORTALU
  • BGK

W Gorzowie Wielkopolskim powstanie centrum usług wspólnych

  • PropertyNews.pl    19 września 2016 - 11:02
W Gorzowie Wielkopolskim powstanie centrum usług wspólnych
W budynku na Wełnianym Rynku znajdzie się miejsce dla księgowych z wszystkich gorzowskich jednostek oświatowych. (Fot. Fotolia)

• Za kwotę 5,9 mln zł Gorzów Wielkopolski kupił nieruchomość przy ul. Wełniany Rynek 18.
• W budynku ma powstać centrum usług wspólnych.
W budynku na Wełnianym Rynku znajdzie się miejsce dla księgowych z wszystkich gorzowskich jednostek oświatowych. Ale to nie jedyne przeznaczenie według gorzowskiego magistratu.

Czytaj też: Gorzów Wielkopolski: Marszałek wykłada 4 mln zł na radioterapię

- Usytuowanie budynku, a w szczególności duża działka przynależna do niego pozwalają na adaptację części niskiej oraz zlokalizowanie rozbudowy na cele placówek kultury. Tego rodzaju zagospodarowanie działki będzie niezwykle korzystne z punktu widzenia uzupełnienia zabudowy w centrum i właściwego kształtowania tkanki urbanistycznej. Dodatkowym walorem byłaby możliwość aktywności obu placówek w oparciu o skwery przed dawnym Empikiem i od strony ulicy Jagiełły. Zaletą funkcjonowania części biurowej w pierwszej połowie dnia, a części kulturalnej po południu i wieczorem byłoby dodatkowe uaktywnienie centrum jako całości - napisano w komunikacie. 

Budynek - zdaniem ekspertów - spełnia wymagane warunki normowe pod względem bezpieczeństwa konstrukcji, a jego techniczne zużycie określa się w ekspertyzie technicznej tylko na 15 proc. Jak szacuje magistrat, nakłady na przystosowanie obiektu do bieżących potrzeb w części biurowej będą relatywnie nieduże.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.