PARTNER PORTALU
  • BGK

W Gubinie też nie chcą elektrowni

  • przegląd mediów/RAF    9 listopada 2009 - 08:36

Los elektrowni i kopalni węgla brunatnego jest coraz bardziej niepewny.
Mieszkańcy gminy Gubin wypowiedzieli się w refendum przeciwko budowie elektrowni i kopalni węgla brunatnego, na pograniczu gmin Gubin i Brody. Ma być to największa inwestycja energetyczna w regionie lubuskim. Realny termin rozpoczęcia inwestycji szacowany jest na rok 2015.

"Nie chcemy się stąd wyprowadzać, przyroda jest ważniejsza niż kopalnia - takie opinie dominowały wśród dziś głosujących, podała "Gazeta Lubuska"

Wbrew pozorom frekwencja była dość spora. Z  5839 uprawionych w głosowaniu wzięło udział 47,41 proc. Za budową elektrowni opowiedziały się tylko 874 osoby, przeciwko było aż 1855 mieszkańców.

W czerwcu w podobnym referendum wypowiedziały się Brody. Jej mieszkańcy także byli przeciwni inwestycji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • mieszkaniec Gubina, 2014-03-18 13:25:53

    No i mamy rok 2015. Spółka obiecująca "realny termin rozpoczęcia inwestycji w 2015 roku" zmieniła z międzyczasie nazwę, dwukrotnie właściciela i parę razy zarząd. Oczywiście nie zgromadziła nawet polowy niezbędnej dokumentacji a zarząd spółki pisze w swoim sprawozdaniu, ze nie ma środków f...inansowych nawet na zdobycie koncesji. Moim zdaniem na przykładzie zamieszania z planami kopalnianymi w gminie Gubin jasno widać, że prawo górnicze i zasady przyznawania koncesji górniczych trzeba pilnie zmienić pod katem zabezpieczenia interesów mieszkańców. Przecież my już od sześciu lat żyjemy w strachu przed wysiedleniami. Tak się nie da żyć.  rozwiń