PARTNER PORTALU
  • BGK

W Inowrocławiu szykują się wielkie zmiany

  • JL    29 lutego 2016 - 10:13
W Inowrocławiu szykują się wielkie zmiany
Prezydent Inowrocławia zapowiada ważne inwestycje drogowe w mieście. Fot. Inowrocław.pl

Kilkanaście milionów złotych pochłoną inwestycje planowane na najbliższe lata na blisko dziesięciu ulicach w Inowrocławiu.
Przebudowa ulic i infrastruktury podziemnej nie obciąży jednak zbyt mocno budżetu miasta, bo będzie finansowana głównie ze środków unijnych.

Inowrocław w ramach działań rewitalizacyjnych otrzyma miliony złotych na kompleksowe remonty na ulicach Młyńskiej, Stare Miasto, Przypadek, Poprzecznej i Plebanka oraz Zientarskiego na osiedlu Stare Miasto oraz Kwiatowej, Pięknej, Słonecznej i Spokojnej w Mątwach.

– Od kilku miesięcy prowadzimy intensywne działania planistyczne. Wydzieliliśmy z miasta dwa rejony, które spełniają kryteria. To Stare Miasto i Mątwy – mówi prezydent Ryszard Brejza.

Inwestycje nie będą obejmowały tylko nawierzchni ulic. W ramach robót w większości wypadków będą prowadzone prace podziemne związane z infrastrukturą wodno-kanalizacyjną.

Miasto jest na etapie kompletowania dokumentów. W wielu wypadkach procedura będzie długotrwała, bo niektóre z ulic przechodzą przez grunty prywatne. Aby prowadzić na nich jakiekolwiek roboty, muszą zostać przekazane miastu.

Po rozstrzygnięciu spraw własnościowych, będzie musiała zostać przygotowana dokumentacja techniczna i projektowa, a to może potrwać nawet do pół roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.