PARTNER PORTALU
  • BGK

W Jaśle ruszyła budowa wału przeciwpowodziowego

  • PAP    17 października 2012 - 17:23
W Jaśle ruszyła budowa wału przeciwpowodziowego

W Jaśle (Podkarpackie) rozpoczęły się prace przy budowie długiego na 360 metrów wału przeciwpowodziowego wzdłuż rzeki Ropy. Inwestycja, która kosztować będzie prawie 1,5 mln zł, zakończyć się ma pod koniec września przyszłego roku.
Jak poinformował burmistrz Jasła Andrzej Czernecki, Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych oprócz budowy wału zlecił także zaprojektowanie zabezpieczenia osiedla Niegłowice, co będzie finansowane z wykorzystaniem środków z "Programu ochrony przed powodzią w dorzeczu górnej Wisły".

Czytaj też: Dziury w wale wykryje system komputerowy

Wykonawcą prac przy budowie wału jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Drogowych w Krośnie. Dotychczas wykonano już dwie trzecie muru oporowego. Obecnie prowadzone są prace związane z wycinką drzew, zdjęciem humusu i likwidacją garaży kolidujących z lokalizacją wału przeciwpowodziowego. Trwają także prace przy uszczelnianiu i usypywaniu wału ziemnego.

W sumie do końca tego roku zrealizowane zostaną prace o wartości 1,2 mln złotych.

Jasło było jednym z miast, które najbardziej ucierpiało w wyniku powodzi w 2010 r. Straty powodziowe w mieście wyniosły wówczas ponad 400 mln zł. Powódź dotknęła ok. 13 tys. mieszkańców.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.