PARTNER PORTALU
 • BGK

W Katowicach powstanie aż siedem centrów przesiadkowych

 • pt    7 września 2015 - 14:51
W Katowicach powstanie aż siedem centrów przesiadkowych

W Katowicach ma powstać siedem centrów przesiadkowych - fot.um.katowice

W Katowice powstanie siedem, a nie – jak zapowiadano – cztery centra przesiadkowe komunikacji miejskiej.
Do listy już zapowiedzianych inwestycji w stolicy województwa dołączają kolejne - w Kostuchnie, Podlesiu i Piotrowicach.

Wiadomo, że centrum w Brynowie, przy pętli tramwajowej ma kosztować około 90 mln zł i będzie składać się z dwóch części. Budynek otoczy ogromna wiata, pod którą ukryte zostaną peron tramwajowy oraz jeden peron autobusowo-tramwajowy.

Wielopoziomowe parkingi

Druga część centrum stanowić będzie wielopoziomowy parking na 400 samochodów.

Powstanie też węzeł Zawodzie za ok. 30 mln zł oraz w Ligocie za 5 mln zł i przy ul. Sądowej, który ma kosztować 40 mln zł.

Centra przesiadkowe przy dworach PKP

Centrów przesiadkowych ma być w sumie siedem, zbudowane zostaną także w pobliżu przystanków kolejowych Katowice Piotrowice i Katowice Podlesie. Jeszcze większy będzie węzeł Kostuchna. Ma on zostać zbudowany wraz z nową linią tramwajową (z Brynowa do ul. Bażantów). Koszt tej inwestycji to ok. 96 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (3)

 • Aktywna Mobilność, 2015-09-08 09:55:11

  Budowanie za publiczne środki dużych parkingów dla samochodów kierowców parkujących za darmo przy węzłach przesiadkowych to forma wspierania procesu suburbanizacji i obumierania centrów miast. Ciekawe, czy projektanci uwzględniają potrzeby osób, chcących docierać do przystanków i węzłów przesiadkowy...ch rowerami lub rowerami wspomaganymi elektrycznie, które nie są tak przestrzeniożerne jak samochody?  rozwiń
 • Kedzior, 2015-09-07 20:44:36

  W sumie Bazantowo to taka Kostuchna. A co z Bożymi Darami? Jeden bus do Katowic
 • bastek, 2015-09-07 17:15:25

  Chyba za 100 lat