W Katowicach powstanie aż siedem centrów przesiadkowych

W Katowice powstanie siedem, a nie – jak zapowiadano – cztery centra przesiadkowe komunikacji miejskiej.
W Katowicach powstanie aż siedem centrów przesiadkowych
W Katowicach ma powstać siedem centrów przesiadkowych - fot.um.katowice

Do listy już zapowiedzianych inwestycji w stolicy województwa dołączają kolejne - w Kostuchnie, Podlesiu i Piotrowicach.

Wiadomo, że centrum w Brynowie, przy pętli tramwajowej ma kosztować około 90 mln zł i będzie składać się z dwóch części. Budynek otoczy ogromna wiata, pod którą ukryte zostaną peron tramwajowy oraz jeden peron autobusowo-tramwajowy.

Wielopoziomowe parkingi

Druga część centrum stanowić będzie wielopoziomowy parking na 400 samochodów.

Powstanie też węzeł Zawodzie za ok. 30 mln zł oraz w Ligocie za 5 mln zł i przy ul. Sądowej, który ma kosztować 40 mln zł.

Centra przesiadkowe przy dworach PKP

Centrów przesiadkowych ma być w sumie siedem, zbudowane zostaną także w pobliżu przystanków kolejowych Katowice Piotrowice i Katowice Podlesie. Jeszcze większy będzie węzeł Kostuchna. Ma on zostać zbudowany wraz z nową linią tramwajową (z Brynowa do ul. Bażantów). Koszt tej inwestycji to ok. 96 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Budowanie za publiczne środki dużych parkingów dla samochodów kierowców parkujących za darmo przy węzłach przesiadkowych to forma wspierania procesu suburbanizacji i obumierania centrów miast. Ciekawe, czy projektanci uwzględniają potrzeby osób, chcących docierać do przystanków i węzłów przesiadkowy...ch rowerami lub rowerami wspomaganymi elektrycznie, które nie są tak przestrzeniożerne jak samochody? rozwiń

Aktywna Mobilność, 2015-09-08 09:55:11 odpowiedz

W sumie Bazantowo to taka Kostuchna. A co z Bożymi Darami? Jeden bus do Katowic

Kedzior, 2015-09-07 20:44:36 odpowiedz

Chyba za 100 lat

bastek, 2015-09-07 17:15:25 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE