PARTNER PORTALU
  • BGK

W Kępicach ruszyła budowa mieszkań w ramach rządowego programu

  • bad    16 marca 2018 - 20:23
W Kępicach ruszyła budowa mieszkań w ramach rządowego programu
15 marca 2018 r. oficjalnie podpisano akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny pod budowę trzech wielorodzinnych budynków mieszkaniowych i dwóch handlowo-usługowych. Fot. mat. prasowe

15 marca 2018 r. oficjalnie podpisano akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny pod budowę trzech wielorodzinnych budynków mieszkaniowych i dwóch handlowo-usługowych. Inwestycja będzie realizowana w ścisłym centrum Kępicach w bliskim sąsiedztwie stacji kolejowej.
  • 42 nowoczesne i dostępne cenowo mieszkania na wynajem powstaną w położonych w województwie pomorskim Kępicach.
  • Ich budowę sfinansuje fundusz zarządzany przez BGK Nieruchomości w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.
  • Średnia powierzchnia powstających mieszkań wyniesie nieco ponad 50 mkw.

 

- Program Mieszkanie Plus to przede wszystkim zwiększanie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem, których tak bardzo brakuje na rynku – podkreślał Artur Soboń, sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. – Cieszę się, że dziś na mapie inwestycyjnej rządowego programu pojawiają się Kępice, to pokazuje, że nie tylko duże miasta, ale także mniejsze miejscowości mogą zyskać wiarygodnego partnera finansowego do realizacji projektów o istotnym znaczeniu dla lokalnych społeczności.

Zgodnie z założeniami projektowymi w Kępicach przy ulicy Niepodległości zostaną zbudowane niskie, dwukondygnacyjne budynki nawiązujące swoim charakterem do starej zabudowy tej części miasta. Średnia powierzchnia powstających mieszkań wyniesie nieco ponad 50 mkw.

Czytaj też: Samorządowcy chcą wprowadzić regulator cen w RIPOK-ach

- Realizowane wspólnie z BGK Nieruchomości przedsięwzięcie to jedna z największych inwestycji w naszej gminie w ostatnich latach – przekonywała Magdalena Majewska, burmistrz Kępic. – Ta inwestycja będzie przełomowa – wprowadzi nowy ład w centrum i będzie kluczowym elementem rewitalizacji ważnej części miasta. Mieszkańcy od lat czekają na nowe mieszkania, a sąsiedztwo nowoczesnych punktów handlowych dodatkowo ożywi centrum. Liczę, że wokół ulicy Niepodległości na nowo skupi się życie społeczne i gospodarcze.

Inwestycję mieszkaniową przeprowadzi Kępickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z.o.o w oparciu o finansowanie z funduszu, którego aktywami zarządza BGK Nieruchomości S.A. Całość jest realizowana na zasadach komercyjnych, bez angażowania pieniędzy podatników.

Czytaj też: Branża wypracuje standardy, które pomogą uporządkować zarządzanie deszczówką

- Projekt budowy mieszkań w Kępicach jest bardzo ciekawym przykładem połącznia rządowego programu, który oferuje mieszkania dla słabiej uposażonych Polaków oraz strategii gminy w zakresie rewitalizacji centralnego obszaru miasta – zaznaczył Aleksander Jankowski, zastępca dyrektora Biura Transakcyjnego BGK Nieruchomości. – Wierzę, że ta inwestycja nie tylko przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców miasta, ale także da impuls rozwojowy dla lokalnej gospodarki.

Program Mieszkanie Plus działa w dwóch obszarach – społecznym realizowanym przez Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach programów Społecznego Budownictwa Czynszowego oraz wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego.

Za drugi komercyjny obszar odpowiada spółka BGK Nieruchomości realizująca inwestycje mieszkaniowe na gruntach należących do jednostek samorządu terytorialnego, spółek Skarbu Państwa i podmiotów prywatnych. Obecnie w budowie znajduje się około 2 tysięcy mieszkań, kolejne 25 tysięcy jest w przygotowaniu. Budowy trwają – między innymi – w Białej Podlaskiej, Jarocinie, Wałbrzychu i Gdyni.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • WWWW, 2018-03-28 17:22:07

    MIESZKANIE PLUS DLA UKRAINCÓW I W TYM ROWNIEZ DLA BANDEROWCÓW!!!! WON Z LEHCKIEJ ZIEMII!!! LAHY NIE DAMY SIĘ1!! CHCEMY ZEBY BYLO NAS STANC NA ZAKUP MIESZKAŃ, NIERZAD POLINOWSKI MA NAS W (...)!!!!