PARTNER PORTALU
  • BGK

W Kielcach powstała baza za 15,2 mln zł

  • PAP    26 stycznia 2013 - 07:58
W Kielcach powstała baza za 15,2 mln zł

Zakończyła się budowa wartej 15,2 mln zł bazy Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni w Kielcach.
W skład inwestycji wchodzą m.in. hale magazynowe, nowoczesne szklarnie oraz zakład produkcji roślin. Inwestycja powstała na ponad dwuhektarowej działce na wschodniej granicy Kielc.

Jak poinformował prezes spółki Michał Miszczyk, w nowej bazie znajdzie się również punkt handlowo-usługowy oraz pełny węzeł socjalny dla pracowników.

„Firma docelowo jest przewidziana na 250 zatrudnionych. Wszyscy pracownicy nareszcie mają dobre warunki socjalne, m.in. prysznice, suszarki na odzież roboczą". Łącznie wszystkie budynki liczą 5 tys. metrów kwadratowych. Obok zespołu magazynów wybudowano wagę dla samochodów ciężarowych oraz zbiornik na wodę przechwytywaną z dachów oraz drenażu.

Jego zadaniem jest gromadzenie wody w celach przeciwpożarowych. Prace związane z przeprowadzką firmy do nowej siedziby właśnie się rozpoczęły. Zarząd spółki planuje, że 4 lutego cały zakład zostanie przeniesiony do nowowybudowanej bazy.

„Czekamy jeszcze na podłączenie telefonów i internetu, to właściwie nas wstrzymuje" - powiedział Miszczyk. Jak informuje wykonawca inwestycji, firma Skanska „to jedna z najnowocześniejszych baz tego typu w Polsce".

„Inwestycja była realizowana w formule Projektuj i buduj"- powiedział Andrzej Sitarski, menadżer projektów w Skanska. Bazę zaprojektowano w formie niskich budynków ze względu na przebiegającą przez działkę linię wysokiego napięcia.

Najwyższy z budynków administracyjno-socjalny ma dwie kondygnacje. Budowa nowej bazy Regionalnego Przedsiębiorstwa Zieleni trwała od jesieni 2011 roku. Jej uroczyste otwarcie planowane jest na połowę marca b.r.

Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni w Kielcach powstało w 1973 roku. Właścicielem 100 proc. udziałów w spółce jest miasto Kielce. W firmie na stałe pracuje ponad 190 osób. W sezonie liczba pracowników przekracza 200.

Zakład zajmuje się projektowaniem i urządzaniem terenów zieleni. Zajmuje się także boiskami, terenami rekreacyjnymi i placami zabaw na terenie Kielc. W sezonie zimowym prowadzi akcję odśnieżania miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.