PARTNER PORTALU
  • BGK

W Kielcach przebudują ulice za 26,9 mln zł

  • PAP    26 marca 2014 - 17:42

Kilometrowy odcinek ulic. Grunwaldzkiej i Szajnowicza-Iwanowa w zachodniej części Kielc zostanie przebudowany za prawie 27 mln zł. Miejski Zarząd Dróg rozstrzygnął przetarg na realizację tej inwestycji - poinformował PAP rzecznik instytucji, Jarosław Skrzydło.
W przetargu, najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych "Fart" z Kielc, które zaoferowało wykonanie inwestycji za 26,9 mln zł. "Jeżeli nie będzie odwołań, w połowie kwietnia planujemy podpisanie umowy z wykonawcą i przekazanie mu placu budowy" - powiedział Skrzydło.

"Na całym odcinku będzie to droga dwujezdniowa. Każda z jedni będzie miała trzy pasy ruchu, z czego jeden będzie tzw. buspasem" - wyjaśnił rzecznik kieleckiego MZD.

W ramach inwestycji wybudowane będą także dwa ronda turbinowe przy skrzyżowaniu Grunwaldzkiej z Podklasztorną oraz z Szajnowicza-Iwanowa. Przy skrzyżowaniu z ul. Piekoszowską powstanie estakada wyłącznie dla autobusów i rowerzystów. Zaplanowano także nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Inwestycja ma się zakończyć do maja 2015 roku.

Obie ulice stanowią ważne połączenie położonego w zachodniej części miasta osiedla Ślichowice z Czarnowem i centrum Kielc. Ulica Grunwaldzka jest częścią drogi wojewódzkiej nr 786 łączącej Kielce z Włoszczową i Częstochową.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.