PARTNER PORTALU
  • BGK

W Koszalinie powstał pierwszy Dom Pomocy Społecznej

  • RynekSeniora.pl    25 marca 2015 - 12:24
W Koszalinie powstał pierwszy Dom Pomocy Społecznej

Dom Pomocy Społecznej w Koszalinie (fot. rynekseniora.pl)

W miejscu dawnej bursy przy ul. Morskiej w Koszalinie powstał pierwszy Dom Pomocy Społecznej. W tej chwili w placówce trwają prace wykończeniowe. Mieszkańcy pojawią się w niej najprawdopodobniej na przełomie maja i czerwca.
Do tej pory miasto Koszalin kierowało swoich mieszkańców do DPS-ów działających na terenie powiatu koszalińskiego i kołobrzeskiego - m.in. w Białogardzie, Lęborku, Parsowie i Cetuniu. W sumie w placówkach tych przebywa aktualnie 175 osób z Koszalina. To one w pierwszej kolejności mają prawo do miejsca w nowym obiekcie.

- Za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie skierowaliśmy pisma do tych DPS-ów z pytaniem, ile osób spośród mieszkańców chce wrócić do Koszalina. Na razie mamy 30 zgłoszeń - mówi Robert Grabowski, rzecznik prasowy urzędu miasta Koszalin.

Czytaj też: Do końca 2015 r. powstanie 100 domów dziennego pobytu dla osób starszych

DPS w Koszalinie powstał w miejscu dawnej bursy przy ul. Morskiej. Dysponuje 88 miejscami. Budynek ma trzy pietra, wyposażony jest w dwie windy przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W placówce znajdują się pokoje dwuosobowe przygotowane z myślą o osobach poruszających się samodzielnie oraz pokoje trzyosobowe dla leżących. Przy każdym pokoju znajduje się łazienka.

Czytaj też: Urzędnicy walczą z nielegalnymi domami seniorów

- Dodatkowo, oprócz wspólnej kuchni mieszczącej się na parterze, na każdym piętrze znajduje się kuchnia do własnego użytku mieszkańców - wyjaśnia Grabowski. - Oprócz tego DPS posiada także sale do rehabilitacji i terapii zajęciowej oraz gabinet do doraźnej pomocy medycznej.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.