PARTNER PORTALU
  • BGK

W Koszalinie powstanie Inteligentny System Transportowy

  • PAP    19 listopada 2013 - 15:41
W Koszalinie powstanie Inteligentny System Transportowy

Osiem ofert na budowę Inteligentnego Systemu Transportowego w Koszalinie (Zachodniopomorskie) wpłynęło do ratusza - poinformował we wtorek zastępca rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego Grzegorz Śliżewski.
Oferty złożyły 2 konsorcja i 5 firm z Polski oraz spółka z Hiszpanii. Proponowane ceny mieszczą się w przedziale od 9,6 mln zł do 14,7 mln zł. Miasto chce na realizację projektu przeznaczyć 11,6 mln zł.

Inteligentny System Transportowy (IST) ma powstać w Koszalinie do 29 maja 2014 r. Inwestycja będzie w 85 proc. finansowana z unijnej dotacji w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ).

IST ma sterować sygnalizacją świetlną na 12 koszalińskich skrzyżowaniach i mieć możliwość podłączenia do niego kolejnych 10 skrzyżowań. Na 13 skrzyżowaniach mają być zamontowane obrotowe kamery monitoringu.

Przy pięciu drogach wjazdowych do miasta przewidziano ustawienie dużych elektronicznych tablic informujących m.in. o sytuacji na drogach i wolnych miejscach parkingowych. IST ma podawać informacje dotyczące 4 parkingów, na których znajduje się ok. 1 850 miejsc.

W ramach projektu mają powstać cztery punkty ważenia przeciążonych pojazdów oraz usytuowany w okolicach kolejowego wiaduktu przy ul. Szczecińskiej punkt pomiaru wysokości pojazdów.

IST ma identyfikować pojazdy łamiące przepisy - przekraczające prędkość lub przejeżdżające na czerwonym świetle.

W ramach IST ma także powstać internetowy portal dla podróżnych i kierowców informujący m.in. o natężeniu ruchu na drogach, wolnych miejscach parkingowych i wszelkiego rodzaju utrudnieniach oraz serwis komunikacji miejskiej z przebiegiem linii autobusowych, mapą przystanków i czasem przejazdu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.