PARTNER PORTALU
  • BGK

W Koszalinie wykluł się już czwarty 'Orlik'

  • KB    13 maja 2010 - 08:50

Mini mistrzostwami świata 2010 szkół podstawowych w piłce nożnej rozpoczął się pierwszy dzień funkcjonowania czwartego już kompleksu sportowego „Orlik” w Koszalinie. Tym razem ogólnodostępny obiekt powstał na osiedlu Wenedów.
Nowo powstały  „Orlik” składa się z dwóch boisk - do gry w piłkę nożną z nawierzchnią ze sztucznej trawy, oraz  wielofunkcyjnego boiska z nawierzchnią syntetyczną do gry w koszykówkę i siatkówkę.

– Powstanie tego i pozostałych „Orlików” to efekt wspólnych starań urzędu miejskiego w Koszalinie oraz urzędu marszałkowskiego województwa zachodniopomorskiego. Mam nadzieję, że grające tutaj orliki, w przyszłości staną się prawdziwymi orłami - mówił podczas uroczystości otwarcia boiska Tomasz Czuczak, dyrektor Wydziału Zamiejscowego Urzędu Marszałkowskiego w Koszalinie

Koszt „Orlika” to ponad 1,2 mln zł. Jedna trzecia tej sumy pochodzi z budżetu urzędu marszałkowskiego województwa zachodniopomorskiego, a pozostała część z budżetu miasta oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć w mieście budowa dwóch kolejnych „Orlików” – przy Szkole Podstawowej nr 4, oraz w Jamnie, które to z początkiem tego roku znalazło się w obrębie administracyjnym Koszalina.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.