PARTNER PORTALU
  • BGK

W Krakowie ruszają remonty. Będą utrudnienia

  • PAP    13 lipca 2012 - 15:40
W Krakowie ruszają remonty. Będą utrudnienia

Uwaga kierowcy i pasażerowie komunikacji zbiorowej w Krakowie. W przyszłym tygodniu ruszają tam dwa duże remonty ulic i torowisk.
Jak informuje krakowski magistrat, we wtorek, 17 lipca rozpocznie się remont wiaduktu w ciągu ul. Zakopiańskiej - nad torowiskiem kolejowym. Prace będą podzielone na dwa etapy.

W pierwszym, remontowana będzie jezdnia prowadząca w kierunku Zakopanego - ruch będzie odbywał się drugą jezdnią, po jednym pasie w każdym kierunku.

W drugim etapie prace będą realizowane na jezdni prowadzącej w kierunku Krakowa, a ruch będzie odbywał się wyremontowaną częścią. Każdy z etapów będzie trwał około 2,5 miesiąca.

Natomiast w nocy z 20 na 21 lipca (piątek na sobotę) rozpocznie się remont generalny torowiska na ul. Limanowskiego. W tym czasie torowisko będzie wyłączone z ruchu.

Organizacja transportu publicznego będzie zbliżona do tej która obowiązywała przy interwencyjnym, częściowym remoncie zrealizowanym w zeszłym roku.

Od 21 lipca (sobota) planowane jest rozpoczęcie pierwszego etapu remontu ulicy Wielickiej i Limanowskiego na odcinku od ul. Na Zjeździe do
Cmentarza Podgórskiego. Wprowadzone zostaną zmiany tras i rozkładów linii autobusowych i tramwajowych.

Zakończenie pracy w tym etapie planowane jest na przełomie sierpnia i września.

W tym etapie ruch tramwajowy będzie wyłączony w ul. Wielickiej i ul. Limanowskiego na odcinku od ul. Dworcowej do ul. Na Zjeździe w obu kierunkach oraz autobusowy na odcinku od ul. Powstańców Wielkopolskich do ul. Na Zjeździe wyłącznie w kierunku Placu Bohaterów Getta.

W związku z powyższym wprowadzone zostaną zmiany tras i rozkładów linii autobusowych i tramwajowych. Zawieszone zostanie kursowanie linii tramwajowych nr: 3, 6, 7, 9, 11, 13, 50 oraz autobusowych 163, 502, 503.

Do końca remontu nie będą kursować linie tramwajowe nr: 18, 23, 24, 51, zawieszone na okres wakacji.

Zmieniona zostanie także częstotliwości kursowania linii tramwajowej nr 10 (z 10 na 20 minut).

Uruchomione zostaną następujące zastępcze linie tramwajowe i autobusowe:

Linie tramwajowe:
- Linia 70 - na trasie: Kurdwanów - Witosa - Nowosądecka - Wielicka - Dworcowa
- Linia 71 - na trasie: Bieżanów Nowy - Teligi - Wielicka - Dworcowa
- Linia 75 - na trasie: Krowodrza Górka - Tunel - Rondo Mogilskie - Rondo Grzegórzeckie - Grzegórzecka - Starowiślna - Pl. Boh. Getta - Limanowskiego - Kalwaryjska - Wadowicka - Łagiewniki (za linię 50)
- Linia 76 - na trasie: Bronowice Małe - Teatr Bagatela - Basztowa - Westerplatte- Starowiślna - Pl. Boh. Getta - Limanowskiego - Krakowska - Stradomska - św. Gertrudy - Pl. Wszystkich Św. - Zwierzyniecka - Salwator (połączenie linii 6 i 13)
- Linia 77 - na trasie: Krowodrza Górka - Kamienna - Długa - Basztowa -Westerplatte - Starowiślna - Grzegórzecka - Kotlarska - Kuklińskiego -Lipska -Mały Płaszów (połączenie linii 7 i 11)

- Linia 79 - na trasie: Mistrzejowice - Rondo Piastowskie - Rondo Kocmyrzowskie - Rondo Czyżyńskie - Rondo Mogilskie - Rondo Grzegórzeckie - Grzegórzecka - Starowiślna - Pl. Boh. Getta - Limanowskiego - Krakowska - Stradomska - św. Gertrudy - Pl. Wszystkich Św.- Podwale - Dunajewskiego - Długa - Kamienna - Krowodrza Górka (połączenie linii 3 i 9)×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.