W Legnicy powstanie nowy skatepark

  • AT/UM Legnica
  • 10-11-2011
  • drukuj
Prezydent Krzakowski poinformował, że zgodnie ze swymi zapowiedziami sprzed dwóch lat, podjął decyzję o powstaniu w mieście nowego skateparku. Pieniądze na ten cel zostały zarezerwowane w projekcie budżetu miasta na 2012 rok.
W Legnicy powstanie nowy skatepark

Prezydent Tadeusz Krzakowski (zabierz głos/oceń prezydenta) zaprosił na spotkanie w Ratuszu (9 listopada br.) przedstawicieli legnickiego środowiska skejterów oraz Młodzieżowej Rady Miasta. Obecni też byli Zastępca Prezydenta Dorota Purgal oraz Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Andrzej Gąska.

Rozmawiano m. in. o możliwej lokalizacji takiego obiektu. Musi ona spełniać szereg wymogów, takich jak: funkcja rekreacyjna zapisana w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, względy bezpieczeństwa, odpowiednie oddalenie od budynków mieszkalnych, dostęp do sieci energetycznej i niezbędnej infrastruktury technicznej.

Padł szereg propozycji, zarówno ze strony prezydenta, jak i młodzieży. Brano pod uwagę np. kilka miejsc położonych w Parku Miejskim. Propozycje będą w najbliższym czasie analizowane.

Goście wyrazili opinię, że planowany obiekt powinien służyć zarówno skejterom, jak i miłośnikom ekstremalnej, „figurowej" jazdy na rowerze. Prezydent poprosił, by młodzież zaproponowała również rozwiązania funkcjonalne skateparku oraz urządzenia i instalacje, jakie powinny być w nim zbudowane.

Ustalono, że w ciągu najbliższych dni młodzież przedstawi Dyrektorowi OSiR swą koncepcję wyposażenia obiektu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE