PARTNER PORTALU
 • BGK

W Łodzi przybędzie kolejny woonerf

 • aw    2 kwietnia 2015 - 18:44
W Łodzi przybędzie kolejny woonerf

W Łodzi powstanie jeszcze jeden woonerf (fot. UM Łódź)

W ramach przebudowy ulic w rejonie nowego dworca Łódź Fabryczna nowy charakter uzyska ul. Lindleya. Fragment drogi będzie klasycznym woonerfem, a część ulicą o uspokojonym ruchu.
Jak podaje łódzki magistrat, przebudowany odcinek będzie miał ponad 300 m i połączy ul. Narutowicza z ul. Węglową.

Dojazd do południowej części ul. Lindleya będzie prowadził od strony ul. Węglowej. Tam też znajdą się miejsca postojowe oraz niewielkie rondo do zawracania. W część północną wjechać będzie można z ul. Narutowicza. Ten odcinek drogi przeznaczony będzie głównie dla mieszkańców oraz pracowników i studentów Uniwersytetu Łódzkiego.

Nawierzchnia zbudowana zostanie z granitu, ale zachowana zostanie istniejąca zabytkowa kostka. Ulice wzbogacać będą wyspy z zielenią, na których przybędzie drzew. Pojawią się także meble miejskie: latarnie, stojaki rowerowe, ławki, kosze na śmieci.

Dodatkową ozdobą ulicy będą podświetlane na różne, zmieniające się kolory drzewa. Prace na ul. Lindleya mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. To kolejny woonerf i nowe oryginalne miejsce w Łodzi po zaplanowanych na ten rok przebudowach ulicy Piramowicza i Traugutta.

Pierwszym woonerfem w Łodzi była ul. 6 Sierpnia przebudowana na ulicę -podwórze między al. Kościuszki a ul. Piotrkowską w ramach budżetu obywatelskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (3)

 • jerzy, 2015-04-28 12:23:14

  ja też chciałbym wiedziec co panowie redaktorzy wymyślili za nazwę,to redagują ci po tych prywatnych uczelniach,ich wiedza jest równa zeru to podłapują jakieś angielskie słówka i udają wielce mądrych.Tym "redaktorkom" warto przypomniec,że jesteśmy w Polsce i obowiązuje język polski....  rozwiń
 • Eterno Vagabundo, 2015-04-03 23:14:28

  Tych co wszystko depczą Jak te psy bezpańskie, Najpierw trzeba wywieźć W Góry Wierchojańskie. A potem dopiero Można coś zbudować, Bo nie będzie komu Tego w mig zrujnować.
 • Albert, 2015-04-03 09:44:10

  co to za nowe słówko "woonerf" i z jakiego języka