W Łodzi przybędzie kolejny woonerf

W ramach przebudowy ulic w rejonie nowego dworca Łódź Fabryczna nowy charakter uzyska ul. Lindleya. Fragment drogi będzie klasycznym woonerfem, a część ulicą o uspokojonym ruchu.
W Łodzi przybędzie kolejny woonerf
W Łodzi powstanie jeszcze jeden woonerf (fot. UM Łódź)

Jak podaje łódzki magistrat, przebudowany odcinek będzie miał ponad 300 m i połączy ul. Narutowicza z ul. Węglową.

Dojazd do południowej części ul. Lindleya będzie prowadził od strony ul. Węglowej. Tam też znajdą się miejsca postojowe oraz niewielkie rondo do zawracania. W część północną wjechać będzie można z ul. Narutowicza. Ten odcinek drogi przeznaczony będzie głównie dla mieszkańców oraz pracowników i studentów Uniwersytetu Łódzkiego.

Nawierzchnia zbudowana zostanie z granitu, ale zachowana zostanie istniejąca zabytkowa kostka. Ulice wzbogacać będą wyspy z zielenią, na których przybędzie drzew. Pojawią się także meble miejskie: latarnie, stojaki rowerowe, ławki, kosze na śmieci.

Dodatkową ozdobą ulicy będą podświetlane na różne, zmieniające się kolory drzewa. Prace na ul. Lindleya mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. To kolejny woonerf i nowe oryginalne miejsce w Łodzi po zaplanowanych na ten rok przebudowach ulicy Piramowicza i Traugutta.

Pierwszym woonerfem w Łodzi była ul. 6 Sierpnia przebudowana na ulicę -podwórze między al. Kościuszki a ul. Piotrkowską w ramach budżetu obywatelskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

ja też chciałbym wiedziec co panowie redaktorzy wymyślili za nazwę,to redagują ci po tych prywatnych uczelniach,ich wiedza jest równa zeru to podłapują jakieś angielskie słówka i udają wielce mądrych.Tym "redaktorkom" warto przypomniec,że jesteśmy w Polsce i obowiązuje język polski.... rozwiń

jerzy, 2015-04-28 12:23:14 odpowiedz

Tych co wszystko depczą Jak te psy bezpańskie, Najpierw trzeba wywieźć W Góry Wierchojańskie. A potem dopiero Można coś zbudować, Bo nie będzie komu Tego w mig zrujnować.

Eterno Vagabundo, 2015-04-03 23:14:28 odpowiedz

co to za nowe słówko "woonerf" i z jakiego języka

Albert, 2015-04-03 09:44:10 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE