PARTNER PORTALU
  • BGK

W Łodzi remontują ulice

  • BB    1 sierpnia 2011 - 17:47
W Łodzi remontują ulice

Dziś nastąpiło przekazanie terenu pod remont nawierzchni ul. Traktorowej w Łodzi. Trwa procedura przetargowa na wyłonienie wykonawców inwestycji na kolejnych gruntówkach: ulic Demokratycznej, Gibalskiego i Lawendowej.
Nowy asfaltowy dywanik pojawi się na ul. Traktorowej na odcinku od ul. Aleksandrowskiej do ul. Żeńców. Wykonawcą robót jest firma Włodan, z którą podpisana została umowa na realizację tego zadania na kwotę ponad 3 mln zł. W ramach robót na ul. Traktorowej wymieniona zostanie nawierzchnia oraz krawężniki i chodniki.

Czytaj też: Gruntowny problem z gruntówkami

Przez cały okres trwania prac ul. Traktorowa będzie przejezdna, roboty wykonywane będą metodą połówkową tak by do ruchu udostępniony był jeden pas remontowanej ulicy. Czas realizacji remontu to 45 dni.

W miniony piątek wykonawcom zostały przekazane tereny pod przebudowę kolejnych ulic gruntowych. Utwardzona nawierzchnia niedługo pojawi się na ul. Obszernej, Okopowej i Rumiankowej. Wykonawcą przebudowy ulicy Obszernej jest firma Skanska za kwotę 826 tys. zł., natomiast wykonawcą przebudowy ulic Okopowej i Rumiankowej jest firma Brukar.

Koszt prac na ul. Okopowej to 263 tys. zł., a ul. Rumiankowej 326 tys. zł. Przez cały okres trwania robót ulice będę zamknięte dla ruchu z wyłączeniem dojazdów mieszkańców do posesji. Trwa procedura przetargowa na wyłonienie wykonawców inwestycji na kolejnych gruntówkach: ulic Demokratycznej, Gibalskiego i Lawendowej.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.