PARTNER PORTALU
  • BGK

W Łodzi rozkwitnie Park Stawy Jana

  • AW    3 października 2014 - 10:21
W Łodzi rozkwitnie Park Stawy Jana

Do końca listopada popularne Stawy Jana przy ul. Rzgowskiej zmienią się nie do poznania. Pierwsze zmiany, najbardziej widoczne dla łodzian już nastąpiły.
W ramach inwestycji pod nazwą „Rozkwit Parku Stawy Jana", Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi wybudował nowoczesny skate park wyposażony we wszystkie elementy, o których marzą miłośnicy jazdy na desce. Jest więc, miedzy innymi, quoter, spine transfer, barcelona bank, flat rail i wiele innych.

Również plac zabaw zostanie gruntownie zmodernizowany. Będą zainstalowane nowe atrakcje dla najmłodszych łodzian: piramida linowa, huśtawka bocianie gniazdo, statek. Teren placu zabaw zostanie ogrodzony i wyposażony w kosze na śmieci, ławki, parasole ze stolikami. Jest też przewidziane miejsce na grill.

Koszt tych modernizacji to blisko 340 tysięcy złotych.

Jak informuje łódzki magistrat to nie wszystkie prace. Jeszcze przed końcem listopada na Stawach Jana będą urządzone nowe ścieżki zarówno dla pieszych jak i rowerzystów, a także postawione znaki i elementy małej architektury.

Akwen na „Stawach Jana" zostanie oczyszczony i odmulony, będą dokonane konieczne naprawy (umocnienia brzegów stawu, bystrotoku, murka oporowego w rejonie przystani), zostanie uzupełniony piasek na kąpielisku oraz wybudowany mostek na wyspę. Te prace pochłoną ponad milion złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.