PARTNER PORTALU
  • BGK

W Łodzi wybudują Centrum Sportu

  • PAP    18 listopada 2013 - 16:35
W Łodzi wybudują Centrum Sportu

Ponad 94,4 mln zł będzie kosztowała budowa przy al. Unii Lubelskiej w Łodzi boiska piłkarskiego z krytą trybuną na ok. 5,7 tys. widzów. To pierwszy etap budowy Centrum Sportu na tym terenie. Inwestycję zrealizuje skierniewicka spółka Mirbud.
To jedna z pięciu firm, które przystąpiły do przetargu. Do 16 listopada pozostali uczestnicy mieli czas na zaskarżenie decyzji władz miasta, które wybrały ofertę Mirbudu. Skarg jednak nie było.

"Dzisiaj decyzja UMŁ uprawomocniła się. Przy al. Unii powstanie Centrum Sportu z prawdziwego zdarzenia. Dzisiaj możemy już mówić, że budujemy najważniejszą część tego centrum. To klucz wszystkiego, co w przyszłości będzie się dziać na tym terenie" - powiedział na poniedziałkowym spotkaniu z dziennikarzami wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski.

Dodał, że pod planowaną trybuną znajdzie się większość pomieszczeń niezbędnych do funkcjonowania całego centrum.

"W ramach tej inwestycji zostaną wykonane najbardziej kosztochłonne rzeczy niezbędne do funkcjonowania całego centrum. Jeżeli też zapragniemy w przyszłości, żeby zamiast boiska z tą bardzo nowoczesną trybuną był pełny stadion, to ponad połowa całej powierzchni użytkowo-komercyjnej będzie już gotowa. Pozostałe trybuny będą miały znaczenie głównie komunikacyjne" - wyjaśnił Piątkowski.

Na realizację inwestycji wykonawca będzie miał 20 miesięcy od momentu zawarcia umowy.

"Podpiszemy ją najszybciej, jak to możliwe. Szczegółowy harmonogram wszystkich prac zostanie uzgodniony z wykonawcą w ciągu 21 dni" - powiedział dyrektor Wydziału Zamówień Publicznych UMŁ Tomasz Głuszczak.

W planowanym Centrum Sportu oprócz obiektu budowanego przez Mirbud mają się również znaleźć m.in. trzy pełnowymiarowe boiska piłkarskie. Na ich budowę magistrat przeznaczył 5 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.