PARTNER PORTALU
  • BGK

W Lublinie otwarto nowoczesny zespół pływalni

  • bad    15 października 2015 - 18:01
W Lublinie otwarto nowoczesny zespół pływalni

Nowoczesny kompleks pływalni w Lublinie otwarty. Fot. UM Lublin

Jeden z najnowocześniejszych sportowych obiektów w kraju jest już otwarty. Przez pierwszy miesiąc za bilety w AQUA Lublin zapłacimy połowę ceny a dzieci w wieku szkolnym (do III klasy gimnazjum włącznie) wejdą za 1 zł pod opieką dorosłych.
Aqua Lublin, czyli basen olimpijski z zespołem krytych pływalni spełnia światowe standardy, przez co umożliwi organizowanie zawodów na najwyższym poziomie. Z powstałego zespołu basenów może skorzystać ponad 4000 osób dziennie. Kosztował 100 mln zł.

Zespół pływalni podzielony jest na trzy części

* Część A obejmuje wielofunkcyjny basen rekreacyjny. W basenie tym przewidziano między innymi: strefy do nauki pływania i hydromasażu, sztuczną rzekę, zjeżdżalnię. W bezpośrednim sąsiedztwie tego basenu znajdują się dodatkowo 2 zjeżdżalnie wodne z wannami hamownymi.

* Część B obejmuje 50 metrowy basen sportowy o wymiarach 25 x 51,3 m przeznaczony do rozgrywania zawodów pływackich na poziomie międzynarodowym wysokiej rangi na krótkich  i długich dystansach, rozgrywek piłki wodnej oraz do treningów.

W Części B znajdują się również: basen rekreacyjny, w którym przewidziano: gejzer powietrzny, wodospad, masaż ścienny trzydyszowy, ściankę wspinaczkową, ławeczkę napowietrzającą; basen jacuzzi z ciepłą wodą, wyposażony w ławeczki powietrzne oraz leżanki powietrzne; basen dla dzieci ze zjeżdżalnią prostą, grzybkiem wodnym oraz statkiem „pirackim”; basen zewnętrzny z leżankami oraz ławeczkami napowietrzającymi, połączony rękawem wodnym z halą basenów rekreacyjnych, co pozwala użytkować go przez cały rok; basen zewnętrzny z hydromasażem i ciepłą wodą.

* Część C obejmuje zespoły towarzyszące, czyli przebieralnie, sanitariaty, zespół odnowy biologicznej i rehabilitacji, zespół saunowy o walorach odnowy biologicznej i rekreacji, a także pomieszczenia przeznaczone dla dzieci.

Obiekt jest w pełni przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych.
 
Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 36 milionów z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • gui, 2015-10-17 22:20:26

    Na pewno na siebie nie zarobi. Obiekt, który pogrąży budżet.