PARTNER PORTALU
  • BGK

W Lublinie powstanie pierwszy tak nowoczesny biurowiec

  • em    8 lipca 2015 - 19:03
W Lublinie powstanie pierwszy tak nowoczesny biurowiec
W projekcie kompleksu wykorzystano niemal wszystkie światowe rozwiązania proekologiczne i udogodnienia dla pracowników (fot. mat. prasowe)

Południowo-wschodnia Polska doczeka się nareszcie prestiżowych budynków biurowych klasy A+, czyli budynków o najwyższym, światowym standardzie.
SOUL, bo tak nazywa się nowy kompleks biurowo-usługowy, o powierzchni całkowitej łącznie 47,5 tys. mkw., który stanie przy al. Smorawińskiego, to dzieło jednej z najbardziej utytułowanych polskich pracowni architektonicznych – JEMS Architekci. Inwestor, KEMEA INVEST, jest już w posiadaniu decyzji o pozwoleniu na budowę. Obecnie trwa proces wyboru generalnego wykonawcy. Pierwsze prace budowlane powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku, a ich zakończenie planowane jest za 2 lata. Za komercjalizację projektu odpowiada międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield. Kompleks zapewni miejsca pracy dla kilku tysięcy osób.

Projekt przewiduje liczne udogodnienia dla pracowników

Inwestycja zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania al. Smorawińskiego i ul. Szeligowskiego. Zaprojektowane na planie nieregularnego czworoboku, dwa nowoczesne siedmiokondygnacyjne budynki stanowią niepowtarzalną, spójną całość architektoniczną. W części podziemnej zaplanowano trzypoziomowy parking dla najemców oraz strefę parkingową dla rowerów z szatniami i natryskami. W przestrzeni pomiędzy budynkami powstanie nowoczesne miejsce spotkań – publiczny plac z naturalną zielenią i kafejkami. Każdy z budynków – SOUL North i SOUL South – będzie funkcjonować niezależnie, oferując komfortowe warunki do pracy. Łącznie w kompleksie do dyspozycji najemców oddanych zostanie ok. 22 tys. mkw. powierzchni najmu brutto.

Centrum biurowe na najwyższym poziomie

W projekcie kompleksu wykorzystano niemal wszystkie światowe rozwiązania proekologiczne
i udogodnienia dla pracowników, dzięki czemu biurowce będą spełniać wymagania międzynarodowego certyfikatu BREEAM na poziomie Excellent (dotychczas otrzymało go zaledwie kilka obiektów w Polsce). SOUL będzie więc ofertą dla wymagających klientów, którzy oczekują prestiżowego biura, modnego adresu, doskonałego skomunikowania oraz pełnej wygody dla swoich pracowników. Inwestor zakłada, że w pierwszej kolejności najemcami obiektu staną się firmy z branż kreatywnych: IT, designu oraz start-upy i sektor BPO.

– To kolejna inwestycja wzmacniająca potencjał Lublina na drodze do stania się zapleczem biznesowym Polski Wschodniej. Takie nowoczesne powierzchnie biurowe budują przewagę konkurencyjną naszego miasta i stymulują powstawanie nowych miejsc pracy. Wysokiej jakości i korzystne cenowo obiekty dają możliwość rozwoju już istniejących przedsiębiorstw, a z uwagi na atrakcyjne ceny najmu przyciągają także nowe firmy, w tym zagraniczne – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • on, 2015-07-09 15:28:10

    Lublin i Łódź to dwa najszybciej zmieniające się na plus miasta w Polsce