W Lubuskiem szykują się przekształcenia szpitali w spółki

  • TVP Gorzów Wielkopolski/Rynek Zdrowia
  • 21-12-2009
  • drukuj
Lubuskie szpitale będą się przekształcać spółki prawa handlowego. Zmiany będą możliwe dzięki stu milionom złotych z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Do przekształcenia w spółkę prawa handlowego zarząd województwa wyznaczył pięć lubuskich szpitali: SP ZOZ w Drezdenku, Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim, Lubuski Szpital Specjalistyczny Pulmunologiczno-Kardiologiczny SP ZOZ w Torzymiu, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Ciborzu i Szpital Wojewódzki SP ZOZ w Zielonej Górze.

Jako pierwszy w spółkę prawa handlowego zostanie przekształcony szpital w Torzymiu. Z unijnych pieniędzy udało się już tu wyremontować budynki rehabilitacji kardiologicznej. Lecznica zdobyła też pieniądze na modernizację i sprzęt na radiologii – informuje TVP Gorzów Wielkopolski.

Pieniądze z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego pozwoliły także na utworzenie Lubuskiego Ośrodka Neurochirurgii i Neurotraumatogii w Zielonej Górze.

W Sulechowie powstaje nowy budynek szpitala powiatowego. Przeniosą się do niego oddziały z budynku, który nie spełnia wymagań fachowych i sanitarnych zawartych w rozporządzeniu ministra zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

jak szpital ma byc społka prawa handlowego to i skorkami i organami wolno bedzie handlować.

sasza, 2010-06-11 16:31:43 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE