PARTNER PORTALU
  • BGK

W lutym odbiór przystanku Warszawa Stadion

  • PAP    19 stycznia 2012 - 20:59

Przystanek kolejowy Warszawa Stadion w okolicy Stadionu Narodowego ma być oddany do użytku w marcu - planują kolejarze. Prace budowlane są na ukończeniu, w lutym ma nastąpić odbiór inwestycji.
Umowę na modernizację przystanku podpisano w lutym 2011 roku. Jak poinformował w czwartek rzecznik Centrum Realizacji Inwestycji w PKP PLK Maciej Dutkiewicz, przystanek nabrał już ostatecznych kształtów - perony zostały odnowione, a nad nimi powstało zadaszenie, które nawiązuje kolorystyką do pobliskiego Stadionu Narodowego.

Rzecznik dodał, że przystanek jest przystosowany do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się - zamontowano windy i schody ruchome. "Pasażerowie o odjazdach i przyjazdach pociągów będę mogli się dowiedzieć z kilku wyświetlaczy elektronicznych, na których są opisy w języku polskim i angielskim. Przystanek jest objęty monitoringiem" - poinformował.

Jak wyjaśnił Dutkiewicz, obecnie trwają odbiory techniczne. "Na luty zaplanowano procedury związane z odbiorem budowlanym w celu przekazania obiektu do eksploatacji. To ma zająć nieco ponad 20 dni. Chcemy, by w nowym uaktualnionym rozkładzie jazdy - marcowym - pasażerowie mogli korzystać ze stacji. Wszystko idzie zgodnie z planem" - podał rzecznik.

Równolegle z remontem przystanku prowadzonym przez PKP PLK, PKP S.A. prowadzi remont budynku dworcowego. Prace budowlane mają się zakończyć w pierwszym kwartale br. Koszt modernizacji przystanku wraz z częścią torów, to ponad 64 mln zł, a budynku dworcowego ok. 6 mln zł.

Przystanek Warszawa Stadion, wraz z Dworcem Wschodnim, podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 r. ma przyjąć największą część pasażerów dojeżdżających na mecze rozgrywane na Stadionie Narodowym. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.