PARTNER PORTALU
  • BGK

W Mielcu ruszyły prace przy modernizacji dróg

  • PAP    14 kwietnia 2011 - 18:11

W Mielcu rozpoczęły się prace przy remoncie dróg w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (NPPDL). W sumie na terenie miasta wyremontowany zostanie ponad kilometr dróg.
Jak poinformował w czwartek rzecznik prezydenta Mielca Krzysztof Urbański, łączny koszt inwestycji to prawie 950 tys. zł, połowa kwoty pochodzi z budżetu miasta.

"Pod koniec marca w przetargu wyłoniliśmy wykonawców modernizacji w sumie czterech ulic: Pisarka, Kwiatowej, Jędrusiów i Krasickiego. Prace na pierwszych trzech drogach prowadzić będzie firma Poldim. Ulicę Krasickiego przebudowywać będzie F.P.H.U. Józef Turek. W przetargu na remont poszczególnych ulic wzięło udział łącznie 10 firm, nie tylko z Mielca i powiatu mieleckiego, ale także z Pruszkowa (Mazowieckie) i Wierzchosławic (Małopolskie)" - dodał.

Po zakończeniu prac ulice zyskają nową nawierzchnię, wymienione będą również chodniki oraz odnowione zostaną przylegające do nich parkingi. Modernizacja dróg powinna zakończyć się do 30 czerwca, tylko prace na ul. Pisarka mogą potrwać dwa miesiące dłużej.

Na Podkarpacie trafi w tym roku, w ramach trzeciego naboru programu przebudowy dróg lokalnych, blisko 60 mln zł. Za te pieniądze przebudowanych zostanie ponad 184 km dróg. Do tej pory w ramach pierwszej i drugiej edycji NPPDL w regionie przebudowano 428,6 km dróg. Koszt inwestycji wyniósł ponad 245 mln zł, w tym z budżetu państwa na ten cel przeznaczono 120 mln zł. W ramach programu gminy i powiaty mogą starać się o refundację do połowy kosztów inwestycji drogowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.