W Mrzeżynie zmodernizowano dwa nabrzeża portowe

Dwa zmodernizowane nabrzeża portowe oddano do użytku w porcie rybackim w nadmorskim Mrzeżynie (Zachodniopomorskie). W miejscowości za ponad 40 mln zł modernizowany jest port. Termin zakończenia prac zaplanowano na 2014 rok.
W Mrzeżynie zmodernizowano dwa nabrzeża portowe
Na realizację inwestycji Zarząd Portu Morskiego Mrzeżyno, na terenie którego działa port rybacki, otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości 31 mln zł. Zarząd mrzeżyńskiego portu podlega gminie Trzebiatów.

Łukasz Trawiński z magistratu w Trzebiatowie (Zachodniopomorskie) powiedział PAP we wtorek, że do użytku oddano dwa zmodernizowane nabrzeża: przeładunkowe i pasażerskie, które zostały wyposażone w punkty poboru wody i energii elektrycznej. Z nabrzeży korzystają już jednostki rybackie i obsługujące ruch turystyczny - dodał Trawiński.

Jak mówił, oddanie do użytku nabrzeży w czerwcu - jeszcze przed intensywnym sezonem wakacyjnym - było istotne, ponieważ znajdują się one w turystycznym centrum Mrzeżyna. Jego zdaniem, dzięki zakończeniu modernizacji turyści mogą bez problemu dostać się nad samo morze i korzystać z punktów gastronomicznych przy nabrzeżach. Podczas prac budowlanych teren był zamknięty - dodał.

Teraz prace budowlane trwają w południowej części portu przy moście nad rzeką Regą - powiedział Trawiński.

Całość inwestycji zakłada kompleksową modernizację nabrzeży portowych o łącznej długości 429 m. Trwające prace budowlane obejmują także: basen remontowy wraz z budynkiem warsztatowym i slipem do obsługi jednostek rybackich stacjonujących w porcie, budynek przeznaczony do bezpośredniej sprzedaży ryb z magazynem, chłodnią i urządzeniem wytwarzającym lód.

Przebudowywane są również drogi, place, kanalizacja sanitarna, kanalizacja deszczowa, sieci energetyczne i sieci wodociągowe. Budowany jest także obiekt administracyjny portu, który będzie wykorzystywany przez Okręgowy Inspektorat Rybołówstwa Morskiego i Zarząd Portu Morskiego Mrzeżyno, a także organizacje i stowarzyszenia rybackie.

Wykonawcą inwestycji jest Korporacja Budowlana Doraco z Gdańska, która zrealizowała budowę falochronu dla Gazoportu LNG w Świnoujściu oraz Terminal Masowy na terenie Rudoportu w Porcie Morskim Gdańsk. Funkcję inżyniera kontraktu pełni firma EKO-INVEST ze Szczecina.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE