PARTNER PORTALU
  • BGK

W Mrzeżynie zmodernizowano dwa nabrzeża portowe

  • PAP    25 czerwca 2013 - 22:36
W Mrzeżynie zmodernizowano dwa nabrzeża portowe

Dwa zmodernizowane nabrzeża portowe oddano do użytku w porcie rybackim w nadmorskim Mrzeżynie (Zachodniopomorskie). W miejscowości za ponad 40 mln zł modernizowany jest port. Termin zakończenia prac zaplanowano na 2014 rok.
Na realizację inwestycji Zarząd Portu Morskiego Mrzeżyno, na terenie którego działa port rybacki, otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości 31 mln zł. Zarząd mrzeżyńskiego portu podlega gminie Trzebiatów.

Łukasz Trawiński z magistratu w Trzebiatowie (Zachodniopomorskie) powiedział PAP we wtorek, że do użytku oddano dwa zmodernizowane nabrzeża: przeładunkowe i pasażerskie, które zostały wyposażone w punkty poboru wody i energii elektrycznej. Z nabrzeży korzystają już jednostki rybackie i obsługujące ruch turystyczny - dodał Trawiński.

Jak mówił, oddanie do użytku nabrzeży w czerwcu - jeszcze przed intensywnym sezonem wakacyjnym - było istotne, ponieważ znajdują się one w turystycznym centrum Mrzeżyna. Jego zdaniem, dzięki zakończeniu modernizacji turyści mogą bez problemu dostać się nad samo morze i korzystać z punktów gastronomicznych przy nabrzeżach. Podczas prac budowlanych teren był zamknięty - dodał.

Teraz prace budowlane trwają w południowej części portu przy moście nad rzeką Regą - powiedział Trawiński.

Całość inwestycji zakłada kompleksową modernizację nabrzeży portowych o łącznej długości 429 m. Trwające prace budowlane obejmują także: basen remontowy wraz z budynkiem warsztatowym i slipem do obsługi jednostek rybackich stacjonujących w porcie, budynek przeznaczony do bezpośredniej sprzedaży ryb z magazynem, chłodnią i urządzeniem wytwarzającym lód.

Przebudowywane są również drogi, place, kanalizacja sanitarna, kanalizacja deszczowa, sieci energetyczne i sieci wodociągowe. Budowany jest także obiekt administracyjny portu, który będzie wykorzystywany przez Okręgowy Inspektorat Rybołówstwa Morskiego i Zarząd Portu Morskiego Mrzeżyno, a także organizacje i stowarzyszenia rybackie.

Wykonawcą inwestycji jest Korporacja Budowlana Doraco z Gdańska, która zrealizowała budowę falochronu dla Gazoportu LNG w Świnoujściu oraz Terminal Masowy na terenie Rudoportu w Porcie Morskim Gdańsk. Funkcję inżyniera kontraktu pełni firma EKO-INVEST ze Szczecina.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.