PARTNER PORTALU
  • BGK

W Ogrodzie Krasińskich będzie plac zabaw

  • GK    2 sierpnia 2013 - 12:38
W Ogrodzie Krasińskich będzie plac zabaw

Modernizowany stołeczny Ogród Krasińskich jest coraz bardziej zielony. Dla dzieci wkrótce otworzy się nowy plac zabaw.
Z 91 drzew, jakie będą zasadzone, ukorzeniło się już 21, na nowo założonych, zielonych trawnikach rosną już krzewy derenia, śnieguliczki, różnokolorowych tawuł, forsycji i krzewuszki. Dla dzieci otworzy się nowy plac zabaw.

W poniedziałek, 5 sierpnia, o godz. 11.00, (wejście do Ogrodu Krasińskich od ul. Barokowej) - plac zabaw będzie „testowany" przez dzieci z akcji „Lato w mieście".

- Zależy mi, aby z ogrodu warszawiacy mogli korzystać jak najszybciej. Prace idą w dobrym tempie. Już teraz w ogrodzie jest bardzo zielono, a przecież będzie dosadzonych jeszcze kilka tysięcy roślin - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Oddanie tej części ogrodu jest pierwszym etapem zmian. Na pozostałym terenie prowadzone są dalsze zaplanowane prace. Zakończono kładzenie nawierzchni mineralnych w części południowej parku, które zastąpiły połamane płyty chodnikowe i stary asfalt. Sukcesywnie linia robót przesuwa się w stronę ul. Świętojerskiej.

Trwają również roboty drogowe na terenie przedpola ogrodu w rejonie zabytkowego ogrodzenia i bramy odrestaurowanych w 2012 roku i ul. Bohaterów Getta.

Równolegle prowadzone są prace związane z budową stawu, sukcesywnie montowane jest wyposażenie (ławki, kosze, stojaki rowerowe itp.), prowadzone są prace konserwatorskie przy fontannie znajdującej się prze Pałacu Krasińskich oraz przy poidełku.

W miarę przesuwania się frontu robót budowlanych zakładane są trawniki oraz wykonywane nasadzenia. W chwili obecnej posadzonych jest około 1400 sztuk krzewów, 21 drzew, ponad 200 sztuk pnączy, około 200 krzewów róż oraz ponad 400 sadzonek roślin bylinowych.

Z każdym dniem ta liczba się zwiększa i ostatecznie na terenie zrewaloryzowanego ogrodu Krasińskich zasadzonych zostanie 91 sztuk drzew, ponad 8 tysięcy krzewów, ponad tysiąc krzewów róż, blisko 8 tysięcy bylin, ponad tysiąc pnączy oraz prawie 5 tysięcy roślin cebulowych i prawie 19 tysięcy roślin sezonowych.

Zakończenie prac na kolejnym fragmencie równoległym do ul. Długiej między ul. Bohaterów Getta a pałacem Rzeczypospolitej wraz z szeroką aleją parkową, planowane jest we wrześniu br.

Jak będzie wyglądał plac zabaw w Ogrodzie Krasińskich? Wielofunkcyjne zestawy zabawowe na placu z linami, zjeżdżalniami, mostkami, kołem fortuny, koparką do piasku, bujakami, huśtawkami, hopkami na sieci - umilą dzieciom wakacje.

Wygodne ławki, stojaki do rowerów, poidełko i pozostałe wyposażenie służyć będą również ich opiekunom i innym osobom odwiedzającym to miejsce.

Wyposażenie placu przeznaczone jest dla wszystkich grup wiekowych dzieci. Urządzenia zabawowe wykonane są z najwyższej jakości materiałów, posiadają certyfikaty bezpieczeństwa, a ich funkcjonalność sprosta oczekiwaniom użytkowników.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.