PARTNER PORTALU
  • BGK

W październiku oddadzą Reja

  • www.kuriersuwalski.pl (Agnieszka Kiersztyn)    17 września 2010 - 12:05

Ku radości mieszkańców, kończą się prace modernizacyjne na ulicy Reja. - Jeżeli chodzi o wykonawstwo drogowe, do zrobienia została już tylko „kosmetyka” - mówi Tomasz Drejer z Miejskiej Dyrekcji Inwestycji w Suwałkach.
Kilka dni temu rozpoczęto malowanie znaków poziomych na jezdni, trwa zakładanie ostatnich zieleńców i dosadzanie drzewek. Lada dzień w miejsce starych pionowych znaków, pojawi się kilkadziesiąt nowych. Do zdemontowania pozostały jeszcze drogowskazy, na przykład ten przy rondzie przy ul. Bulwarowej. - Oznakowanie poziome powinno być kompletne pod koniec września, wtedy zostanie włączona również sygnalizacja na całej trasie – uspokaja kierowców Drejer. Kłopoty spowodowane brakiem  synchronizacji świateł powinny się więc niebawem skończyć.

Koniec robót, które w sumie pochłonąć mają ponad 30 milionów złotych, przewidywany jest na przełom września i października, lecz konkretny termin oficjalnego oddania drogi do użytku nie jest jeszcze znany. Wiadomo jednak, że na pewno nastąpi to w październiku. - Najpierw trzeba załatwić wszystkie formalności, zebrać komplet dokumentów od służb nadzorujących, które odbiorą inwestycję - mówi kierownik. Żadnych problemów kierownik się nie spodziewa, bo, jak zapewnia, wszelkie ewentualne usterki -  „a jakieś zawsze są” - likwidowane są na bieżąco.

Jednak ostateczną i pewnie najsurowszą ocenę efektów kilkunastomiesięcznej pracy drogowców i komfortu jazdy po nowej arterii, wydadzą sami kierowcy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.