PARTNER PORTALU
  • BGK

W piątek utrudnienia na krajowej dziewiątce

  • PAP    21 lipca 2011 - 17:56
W piątek utrudnienia na krajowej dziewiątce

W piątek kierowcy poruszający się drogą krajową nr 9, prowadzącą z Radomia do przejścia granicznego w Barwinku, mogą napotkać utrudnienia w Tarnobrzegu (Podkarpackie). Będzie tam wyłączony czasowo z ruchu most na Wiśle.
Jak poinformowała rzeczniczka prasowa rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Joanna Rarus, utrudnienia będą w godzinach od 11 do 14.

"Przedsiębiorstwo Robót Mostowych Mosty-Łódź, które naprawia uszkodzony most, będzie w piątek prowadzić prace przygotowawcze do wymiany uszkodzonych elementów głównych kratownicy mostu. Prace polegać będą na podniesieniu konstrukcji przęsła i oparciu jej na przygotowanych podporach tymczasowych. Wykonane będą również badania i pomiary kontrolne" - dodała.

Zaznaczyła, że wyłączenie mostu z ruchu nie będzie dłuższe niż godzina. W tym czasie kierowcy będą kierowani na tymczasowe objazdy.

Most na Wiśle w Nagnajowie (dzielnica Tarnobrzega) został uszkodzony 31 maja br., po tym jak kierowca zawadził kabiną ciężarówki o barierki, a następnie uderzył w przęsło mostu. Od 4 czerwca przez most mogą przejeżdżać tylko samochody do 3,5 tony. Kierowcy tirów muszą korzystać z objazdów.

Naprawa mostu kosztować będzie 1,7 mln zł i zakończyć się ma w połowie sierpnia. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.