W Płocku stanął wiadukt kolejowy

W Płocku (Mazowieckie) nad modernizowaną drogą łączącą centrum miasta z trasą wylotową w kierunku Warszawy stanął wiadukt kolejowy. Umożliwi on przejazd pociągów pasażerskich i towarowych bez konieczności wstrzymywania w tym czasie ruchu samochodowego.
W Płocku stanął wiadukt kolejowy

Ważący 250 ton stalowy wiadukt został nasunięty na wykop, którym biegnie zmodernizowany już pas Al. Józefa Piłsudskiego, będącej jedną z najważniejszych arterii miasta.

Po zakończeniu posadowienia wiaduktu na przyczółkach i przeprowadzeniu za tydzień testów obciążających konstrukcji, rozpocznie się modernizacja drugiego pasa Al. Józefa Piłsudskiego – ta część arterii będzie biegła również pod wiaduktem.

Jak poinformował prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, inwestycja o wartości 26 mln zł, finansowana z budżetu miasta, przebiega zgodnie z harmonogramem, a jej zakończenie planowane jest na przełomie września i października.

Trasą, gdzie budowany jest wiadukt, czyli Al. Józefa Piłsudskiego, biegnie droga krajowa nr 62 Włocławek-Warszawa. Droga ta, w miejscu, gdzie stanął wiadukt, krzyżowała się dotychczas z linią kolejową dla pociągów pasażerskich i towarowych, jadących głównie do oraz z kompleksu rafineryjno-petrochemicznego PKN Orlen. Skrzyżowanie to utrudniało płynny ruch samochodowy, który musiał być wstrzymywany na czas przejazdu pociągów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.