W Płocku stanął wiadukt kolejowy

W Płocku (Mazowieckie) nad modernizowaną drogą łączącą centrum miasta z trasą wylotową w kierunku Warszawy stanął wiadukt kolejowy. Umożliwi on przejazd pociągów pasażerskich i towarowych bez konieczności wstrzymywania w tym czasie ruchu samochodowego.
W Płocku stanął wiadukt kolejowy

Ważący 250 ton stalowy wiadukt został nasunięty na wykop, którym biegnie zmodernizowany już pas Al. Józefa Piłsudskiego, będącej jedną z najważniejszych arterii miasta.

Po zakończeniu posadowienia wiaduktu na przyczółkach i przeprowadzeniu za tydzień testów obciążających konstrukcji, rozpocznie się modernizacja drugiego pasa Al. Józefa Piłsudskiego – ta część arterii będzie biegła również pod wiaduktem.

Jak poinformował prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, inwestycja o wartości 26 mln zł, finansowana z budżetu miasta, przebiega zgodnie z harmonogramem, a jej zakończenie planowane jest na przełomie września i października.

Trasą, gdzie budowany jest wiadukt, czyli Al. Józefa Piłsudskiego, biegnie droga krajowa nr 62 Włocławek-Warszawa. Droga ta, w miejscu, gdzie stanął wiadukt, krzyżowała się dotychczas z linią kolejową dla pociągów pasażerskich i towarowych, jadących głównie do oraz z kompleksu rafineryjno-petrochemicznego PKN Orlen. Skrzyżowanie to utrudniało płynny ruch samochodowy, który musiał być wstrzymywany na czas przejazdu pociągów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE