PARTNER PORTALU
  • BGK

W podlaskim powstanie nowoczesny wyciąg nart wodnych

  • PAP    30 marca 2014 - 11:30
W podlaskim powstanie nowoczesny wyciąg nart wodnych

- Ponad 7 mln zł ma kosztować nowoczesny wyciąg nart wodnych wraz z kompleksem rekreacyjnym w Szelmencie k. Suwałk (Podlaskie). Największy tego typu obiekt w regionie powstanie przed tegorocznym sezonem turystycznym.
Jak poinformowała Urszula Arter z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, cały obiekt ma zostać oddany do użytku pod koniec maja. W jego ramach powstanie elektryczny wyciągu nart wodnych o długości 1 km. Obiekt będzie spełniał wszystkie kryteria do organizowania tam międzynarodowych zawodów.

Wyciąg nart wodnych jest budowany na jez. Szelment Wielki. Obok będzie plaża, pomosty o długości 1 km, trybuna widokowa dla 120 osób oraz kilkunastometrowa wieża widowiskowa dla osób niepełnosprawnych, które będą tam wjeżdżały windą.

Jak poinformowała Arter, powstanie także budynek pełniący funkcję wypoczynkowo-socjalną. W środku będą m.in. sanitariaty, sauna i pokoje wypoczynkowe. W ramach projektu powstały już obiekty rekreacyjne: park linowy i ścianka wspinaczkowa.

Inwestycja ma kosztować ponad 7 mln zł. Dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 5 mln 743 tys. zł, czyli 82 proc.

Wyciąg nart wodnych z całym kompleksem rekreacyjnym przylega do Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Szelment, czyli do zimowego ośrodka narciarskiego. Na stokach ośrodka jest 10 tras narciarskich oraz trasa biegowa, można tam też uprawiać snowboard.

"To jedyne miejsce w Polsce, gdzie można uprawiać narciarstwo alpejskie i narciarstwo wodne. Choć to nie będzie łatwe, planujemy kiedyś zorganizować wspólną imprezę, która połączy narciarstwo" - powiedział p.o. dyrektora WOSiR Szelment Janusz Andruczyk. Dyrektor jest zadowolony, że Szelment wzbogacił się o nowe atrakcje turystyczne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.