PARTNER PORTALU
  • BGK

W Polsce powstanie nowa linia kolejowa

  • przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    14 listopada 2013 - 08:07
W Polsce powstanie nowa linia kolejowa

Mija pół roku od rozpoczęcia budowy Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. To będzie pierwsza od ponad 40 lat nowa linia kolejowa w Polsce, ma być gotowa do 30 kwietnia 2015 r - podaje "Gazeta Wyborcza".
Dziennikarze ustalili, że termin prawdopodobnie zostanie dotrzymany, bo póki co wykonawca wyprzeda o 5 proc. harmonogram prac, co pozwala spokojnie czekać na zimę.

Do tej pory konsorcjum firm Budimex i Ferrovial Agroman udało się wybudować siedem z 41 obiektów inżynieryjnych, które powstaną na całej trasie. Są wśród nich cztery wiadukty kolejowe i trzy przejścia pod torami składane z gotowych elementów. A w najbliższych dniach ukończone zostaną dwa kolejne obiekty.

Dwutorowa linia kolejowa połączy Gdańsk-Wrzeszcz z portem lotniczym i dalej włączy się w linię 201 Gdynia - Kościerzyna. Dzięki nowemu połączeniu czas przejazdu z centrum Gdańska na lotnisko w Rębiechowie ma zajmować ok. 25 minut.

Odbudowa zniszczonej w 1945 r. linii umożliwi także wprowadzenie pociągów na mocno obciążoną samochodami trasę Gdańsk - Kartuzy i Gdańsk - Kościerzyna.

Więcej: wyborcza.biz

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.